„Marsz Polaków na Litwie” – Robert Winnicki i Mirosław Piotrowski szli wspólnie

REKLAMA

Ulicami Wilna przeszedł wielki Marsz Polaków na Litwie organizowany od lat przez Związek Polaków na Litwie. Udział w nim wzięli mieszkańcy rejonu solecznickiego oraz trokickiego, Robert Winnicki czy Mirosław Piotrowski. A także mer Solecznik Zdzisław Palewicz czy poseł do parlamentu litewskiego Rita Tomaszun.

W marszu, który swój koniec miał miejsce pod Ostrą Bramą wzięło udział kilka tysięcy osób. Relację z tego zgromadzenia przeprowadził w mediach społecznościowych jeden z liderów Konfederacji Robert Winnicki prezes Ruchu Narodowego.

Marsz dla Życia w Szczecinie – „Miłość większa niż…” [WIDEO]

Oprócz polityków jak wskazany Winnicki, europoseł Mirosław Piotrowski z Polski byli także przedstawiciele organizacji narodowych jak Młodzież Wszechpolska czy ONR-ABC.

Marsz odbywa się związku z Dniem Polonii i Polaków za granicą, przypadającym na 2. maja w Dzień Flagi.

REKLAMA

Napotkany przez prezesa Ruchu Narodowego x. Józef Aszkiełowicz, proboszcz parafii w Butrymańcach powiedział o życiu Polaków na Litwie – „Wychodzę z założenia, że wszystko co trudne to ma swoją wartość. Diabeł pokazuje gdzie jest prawda, tam gdzie ją zwalcza”.

Udział w marszu wziął europoseł Mirosław Piotrowski, lider Europy Christi, gdzie przez krótką chwilę rozmawiał z Robertem Winnickim.

Obszerna relację można zobaczyć na facebookowym profilu posła Roberta Winnickiego, gdzie również odbywała się akcja #PolskaFlagaWPolskimDomu promująca patriotyzm i przywiązanie do barw narodowych.

Marsz Polaków w Wilnie!

Gepostet von Robert Winnicki am Samstag, 4. Mai 2019

11 maja w Warszawie odbędzie się ogólnopolska manifestacja #STOP447przeciw roszczeniom diaspory żydowskiej wobec Polski. Weź udział w wydarzeniu KLIK 

REKLAMA

Komentarze