REKLAMA

Marek Jakubiak ujawnia: „Kukiz jest dogadany z PiS”

Marek Jakubiak ujawnia: „Kukiz jest dogadany z PiS”

Jak donoszą media Kukiz’15 ma poważne problem ze zbiórką podpisów pod listami wyborczymi do Parlamentu Europejskiego. Kłopoty Kukiza sprawiły, że Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy rośnie w siłę. Co jeszcze ciekawsze jeden z jej liderów Marek Jakubiak powiedział wprost, że Paweł Kukiz jest już dogadany z PiS.

REKLAMA

Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy wyrasta na głównego gracza po prawej stronie sceny politycznej, a w obliczu problemów Kukiz’15 może liczyć nawet na 20 procent – tak twierdził w PR24 Janusz Korwin-Mikke.

Zwana też Koalicją Propolską Konfederacja to sojusz złożony z kilku partii politycznych jak Ruch Narodowy, KORWiN i Federacja dla Rzeczypospolitej oraz charyzmatycznych osobistości jak Grzegorz Braun, Piotr Liroy-Marzec, Kaja Godek.

Wiele mówiło się także, przez długi czas, o koalicji z Kukiz’15, a jeszcze przed zawiązaniem Konfederacji partia KORWiN prowadziła w tej sprawie rozmowy. W wywiadzie dla wp.pl Jakubiak pytanie o to, dlaczego się nie dogadano, odpowiedział wprost, że Paweł Kukiz dogadał się już z Prawem i Sprawiedliwością.

– Były podejmowane próby, ale spotykałem się z lekceważeniem ze strony Pawła. On już jest dogadany z PiS – twierdzi jeden z liderów Konfederacji.

Dziennikarz wp.pl dopytywał, czy dialog nie wchodzi w grę, skoro poglądy oba ugrupowania mają podobne. Jakubiak nie wykluczał takiego porozumienia. – Niczego nie wykluczam, w polityce nigdy nie mów nigdy. Ale Paweł Kukiz nie chce rozmawiać.

– Największym wrogiem Kukiz’15 jest sam lider. A Kukiz’15 to już melodia przeszłości. Niech mi pan powie: jak można było rozwalić coś tak pięknego? – stwierdził Marek Jakubiak.

NCZAS.COM

REKLAMA

Komentarze