REKLAMA

Mamed Chalidow zatrzymany przez CBŚ – w tle paserstwo samochodami

Mamed Chalidow zatrzymany przez CBŚ – w tle paserstwo samochodami

Posiadający polskie obywatelstwo Mamed Chalidow, Czeczen z pochodzenia oraz znany zawodnik MMA został zatrzymany przez Biuro Operacji Antyterrorystycznych. Podejrzany jest o handel kradzionymi samochodami. Aresztowanie zleciło CBŚ.

Znany zawodnik MMA Mamed Chalidow zatrzymany dzisiaj przez grupę antyterrorystyczną zostanie oskarżony o paserstwo luksusowymi samochodami. Zatrzymanie zostało przeprowadzone ze względu na toczone śledztwo przez CBŚ i prokuraturę krajową.

„Na polecenie prokuratora Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali Mameda K. w sprawie paserstwa luksusowych samochodów” – poinformowała rzecznik Prokuratury Krajowej, Ewa Bialik.

Zobacz także: 11 Francuzów skazanych na śmierć w Iraku za przynależność do ISIS [SYLWETKI SKAZANYCH]

Mamed Chalidow po doprowadzeniu do prokuratury ma usłyszeć zarzuty handlu kradzionymi samochodami. Po tej decyzji zostaną wszczęte wszelkie środki zapobiegawcze.

Posiadający polskie obywatelstwo, a zarazem czeczeńskie pochodzenie zawodnik ma być podejrzany o handel takimi autami jak Porsche Panamera, Range Rover Evoque i BMW M6.

Urodzony w 1980 r. Chalidow jest Czeczenem urodzonym w Groznym, który przybył do Polski w 1997 r. Obywatelstwo Polski otrzymał w 2010 r. Od 2004 roku bierze udział w zawodach sportowych. Jako zawodnik mieszanych sportów walki (MMA) zdobył tytuły międzynarodowego mistrza KSW w wadze półciężkiej w 2009 r. oraz w wadze średniej z 2015. Pod koniec zeszłego roku ogłosił zakończenie kariery sportowej.

Rzeczpospolita/Kresy

REKLAMA

Komentarze