REKLAMA

Magdalena Środa chce budować… państwo podziemne

Magdalena Środa chce budować… państwo podziemne

Wprowadzenie reformy wymiaru sprawiedliwości skłoniło Magdalenę Środę do stwierdzenia, że w Polsce skończyła się demokracja. W obliczu tego faktu należy więc zorganizować… podziemie.

REKLAMA

Środa opublikowała na Facebooku wpis, w którym stwierdziła, iż w Polsce skończył się ustrój demokratyczny. Jej zdaniem jedyną drogą dla obywateli, którzy sprzeciwiają się obecnej władzy jest „organizacja podziemia”.

„No i… po ptakach. Demokratyczny sen skończył się pora wracać do realu. Trzeba organizować podziemie: infrastrukturę, wydawnictwa, uniwersytety (nauczanie początkowe też), trzeba zorganizować system adwokatów, którzy będą bezpłatnie wspierać tych, którzy pójdą siedzieć i system mieszkań dla tych którzy się ukrywają” – napisała profesor na swoim profilu społecznościowym.

Środa dodaje, że Polacy muszą na nowo nauczyć się robić i rozrzucać antystemowe ulotki „tak, by nie dać się złapać”. Jej zdaniem konieczne będzie również wypracowanie nowego systemu komunikowania, który będzie niezrozumiały dla rządzących.

W kolejnej części swojego wpisu Środa idzie jeszcze dalej i sugeruje, iż już niedługo PiS zabroni wyjazdów za granicę.

„No i możecie wyrzucić paszporty, zaraz będą nieaktualne, nowa władza będzie jak w PRL kontrolowała mobilność obywateli, jeden paszport za 10 donosów…” – napisała profesor UW.

wmeritum.pl / facebook
REKLAMA

Komentarze