REKLAMA

M. Piłka: „Problem w tym, że układ próbowano utrzymać jak najdłużej” [WIDEO]

M. Piłka: „Problem w tym, że układ próbowano utrzymać jak najdłużej” [WIDEO]

W internetowej telewizji Mediów Narodowych wystąpił Marian Piłka z Prawicy RP. Rozmowa dotyczyła roku 1989 i upadku komuny w Polsce.

REKLAMA

Nie ulega wątpliwości, że rozmowy Okrągłego Stołu i późniejsze wybory były dużym krokiem naprzód. Problem w tym, że układ próbowano utrzymać jak najdłużej – podkreślał gość Mediów Narodowych. Według niego komuniści specjalnie przekładali wybory parlamentarne, aby utrzymać przewagę polityczną.

Według polityka takie zachowanie i opóźnianie wyborów miał uratować komunistów, ale także środowisko społeczne, które utworzyli i próbowali na nowo zorganizować. Przez 45 lat mieliśmy system komunistyczny, a wcześniej wyniszczającą wojnę. W tym okresie wychowało się kilkadziesiąt roczników i oni, jak i jak, nie znało innej rzeczywistości. To jest trudne do wytłumaczenia dzisiejszemu młodemu pokoleniu – mówił Marian Piłka.

Pierwsze doświadczenie wolności to załamanie systemu gospodarczego. To było gwałtowne wzrastające bezrobocie, czy też spadek cen zboża. To także wzrost przestępczości. W takim stanie odzyskaliśmy wolność i to jest zasadniczy problem polskiego społeczeństwa – zauważył polityk.

Zachęcamy do obejrzenia całości rozmowy o przemianach po roku 1989 roku. Aby być na bieżąco subskrybuj nasz kanał na portalu YouTube!

REKLAMA

Komentarze