REKLAMA

Łukaszenka pod obstrzałem korzysta z pomocy rosyjskiego przywódcy

Łukaszenka pod obstrzałem korzysta z pomocy rosyjskiego przywódcy

Z okazji 66. urodzin prezydenta Białorusi Aleksandra Łukaszenki z życzeniami zadzwonił przywódca Rosjan Władimir Putin. Według medialnych ustaleń oprócz kurtuazyjnej wymiany uprzejmości, obaj liderzy ustalili swoje spotkanie w najbliższym czasie, które ma zostać zorganizowane w Moskwie. W Mińsku nadal trwają protesty powyborcze.

REKLAMA

Agencja prasowa Interfax-Zachód podała do publicznej wiadomości informację o tym, iż w niedzielę do prezydenta Białorusi zadzwonił przywódca Rosjan Władimir Putin. Sytuacja ta miała związek z 66. rocznicą urodzin Aleksandra Łukaszenki. Oprócz składania życzeń, obaj przywódcy umówili się na spotkanie w Moskwie.

Zobacz także: Dr Wojciech Szewko: ”Liban jest w potężnym kryzysie”

„Głowy państw porozumiały się w sprawie osobistego spotkania w najbliższym czasie. Odbędzie się ona podczas wizyty Alaksandra Łukaszenki w Moskwie” – podaje agencja Interfax-Zachód.

Pracownicy rzecznika prasowego Kremla poinformowali z kolei o tym, że przywódcy Rosji i Białorusi potwierdzili chęć poszerzania współpracy obu państw. W tym celu w najbliższym czasie ma odbyć się spotkanie w stolicy Rosji.

Radio Swaboda zwraca uwagę, że w ostatnich tygodniach Łukaszenka regularnie rozmawia z Putinem. Informował go m.in. o rzekomym zagrożeniu ze strony NATO.

Uzbrojone służby w ochronie porządku

W niedzielę mieszkańcy Mińska są po raz kolejny świadkami dużych protestów powyborczych, które organizowane są przez szeroko rozumianą opozycję zarzucająca władzy fałszerstwa wyborcze. Rząd postanowił zmobilizować siły OMON, które mają zaprowadzić porządek w mieście.

Portal Onliner informuje, że milicja odbyła spotkanie z częścią dziennikarzy i zalecała im, by ze względów bezpieczeństwa zachowywali odległość co najmniej 100 m od protestujących.

interia/pap

REKLAMA

Komentarze