REKLAMA

Łukasz Pebiak składa rezygnację po medialnym skandalu

Łukasz Pebiak składa rezygnację po medialnym skandalu

REKLAMA

Po poniedziałkowej publikacji na serwisie onet.pl o farmie trolli sterowanej przez wiceministra sprawiedliwości, Łukasz Pebiak złożył rezygnację z stanowiska. Wcześniej Premier Mateusz Morawiecki żądał wyjaśnień od ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Wiceminister miał inspirować hejterskie ataki na sędziów nieprzychylnych reformie sądownictwa.

Łukasz Pebiak, który złożył rezygnacje ze stanowiska wiceministra sprawiedliwości powiedział, że informacje na ten temat to fala pomówień. Jego dymisje przyjął minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro – „W poczuciu odpowiedzialności za powodzenie reform, którym poświęciłem cztery lata ciężkiej pracy, składam na ręce ministra sprawiedliwości rezygnację z urzędu podsekretarza stanu” – mówił.

[OPINIA] Cwikła: Czy to musi być przykry koniec Kai Godek?

„Wnoszę do sądu pozew przeciwko redakcji Onet, która rozpowszechnia pomówienia na mój temat oparte na relacjach niewiarygodnej osoby” – powiedział Łukasz Pebiak podkreślając, że kłamstwa na jego temat nieprzypadkowo pojawiają się tuż przed jesiennymi wyborami.

REKLAMA

Wiceminister sprawiedliwości uzasadniał swoją rezygnację ochroną reformy sądownictwa – „Nie chcę, aby wysuwane pod moim adresem oszczerstwa stały się pretekstem do ataków na zmiany w sądownictwie, na które czekały miliony Polaków”.

Wczoraj w ramach publikacji na portalu onet.pl doszło do ujawnienia rzekomych informacji na temat kierowania przez byłego już wiceministra sprawiedliwości farmą trolli. Łukasz Pebiak miał koordynować atakami na sędziów nieprzychylnych reformie sądownictwa.

wp.pl

REKLAMA

Komentarze