REKLAMA

Lubuskie: Nielegalni imigranci zatrzymani w okolicach Świecka. Chcieli dostać się do Niemiec

Lubuskie: Nielegalni imigranci zatrzymani w okolicach Świecka. Chcieli dostać się do Niemiec

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali w okolicach Świecka trzech nielegalnych imigrantów oraz Polaka, który próbował przemycić ich samochodem osobowym do Niemiec. Przybysze nie mieli przy sobie żadnych dokumentów i twierdzą, że są Wietnamczykami.

REKLAMA

Do zatrzymania doszło w poniedziałek wieczorem niedaleko byłego przejścia granicznego w Świecku – powiedziała Natalia Żabka z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Obcokrajowcy przewożeni byli oplem na polskich numerach rejestracyjnych. Kierował nim 28-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego. Natalia Żabka informuje, że może wylądować za kratkami za pomoc w nielegalnym przekraczaniu granicy:

Za pomaganie w nielegalnym przekroczeniu granicy grozi mu teraz do trzech lat więzienia – poinformowała przedstawicielka Straży Granicznej. Dodała, że jest to kolejny taki przypadek. Prawie zawsze, obywatele Wietnamu przewożeni są z centralnej Polski przez mieszkańców Mazowsza.

Obecnie funkcjonariusze sprawdzają tożsamość obcokrajowców i historię ich pobytu w naszym kraju. Do końca tych procedur przebywać będą w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców. Za nielegalne przekraczanie granicy grozi im kara pozbawienia wolności do lat trzech.

dzienniknarodowy.pl

Zobacz także:

 

REKLAMA

Komentarze