REKLAMA

Lubnauer pisze list do Theresy May. Apeluje: „Zostańcie z Nami!”

Lubnauer pisze list do Theresy May. Apeluje: „Zostańcie z Nami!”

Szefowa Nowoczesnej zdecydowała się napisać do… brytyjskiej premier Theresy May. Katarzyna Lubnauer apeluje do Wielkiej Brytanii o pozostanie w Unii Europejskiej.

REKLAMA

My Polacy całym sercem popieramy integrację europejską, opowiadamy się za wartościami Naszej Wspólnej Europy. Nie mamy wątpliwości, że Wielka Brytania powinna pozostać jednym z mocnych filarów takiej Wspólnoty. Zostańcie z Nami! – taki tekst wrzuciła Lubnauer na Twitterze.

W liście można m.in. przeczytać, że Lubnuer zwraca się do premier w imieniu Nowoczesnej. Według polityk powodem napisania listu jest „niezwykle poważna sytuacja”.

My w Polsce doskonale wiemy, co to znaczy mierzyć się z nieodpowiedzialną i antyeuropejską polityką rządu, która obliczona jest jedynie na czerpanie korzyści z manipulacji i polaryzacji obywateli. Nie godzimy się na takie uprawianie polityki. Nie godzimy się na zrzucanie odpowiedzialności za taką politykę na społeczeństwo – czytamy w liście.

Negocjacje dotyczące Brexitu pokazują, jak trudny jest to proces i jak fatalne skutki dla Europy będzie miało wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Następstwa gospodarcze i społeczne odczuje każda brytyjska rodzina, ale też rodziny w pozostałych krajach członkowskich. Następstwa polityczne wydają się być dziś nie do oszacowania, ale na pewno będą one oznaczały osłabienie Europy – podkreśla Lubnauer.

Szefowa Nowoczesnej napisała osobny list również do lidera Partii Pracy – Pan Przew. Jeremy Corbyn, Sytuacja jest niezwykle poważna, a bierność oznaczałaby naszą zgodę na pogłębienie kryzysu. Negocjacje dotyczące Brexit pokazują, jak trudny jest to proces i jak fatalne skutki dla Europy będzie miało wyjście WB z UE. Zostańcie z nami!

Twitter

 

REKLAMA

Komentarze