Londyński finał dla Chelsea. The Blues najlepsi w Lidze Europy

Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pexels

Chelsea Londyn po raz drugi w historii zwyciężyła w Lidze Europy UEFA. The Blues w finale w Baku pokonali Arsenal Londyn 4:1. To ich pierwszy europejski tytuł od 2013 r., kiedy również wygrali Ligę Europy.

Pierwsza połowa nie wzbudziła zbyt wielu emocji. Optyczną przewagę miał Arsenal jednak jego akcje były nieskuteczne. Po 45 minutach na tablicy wyników widniało 0:0.

[WYDARZENIE] Różaniec pokutny w intencji zadośćuczynienia za grzechy przeciw naturze

Gra ożywiła się już na początku drugiej części spotkania. W 49. minucie gola dla Chelsea zdobył były gracz Arsenalu Olivier Giroud. W 60. minucie wynik podwyższył Pedro Rodriguez. Chwilę później sędzia Gianlucca Rocchi podyktował słuszny rzut karny dla The Blues. Gola na 3:0 z jedenastego metra zdobył Eden Hazard.

W 69. minucie nadzieję w serca fanów Arsenalu wlał Alex Iwobi, który strzelił bramkę dla Kanonierów. Chelsea szybko jednak potwierdziła swoją dominację. W 72. minucie swoją drugą bramkę zdobył Hazard.

Dla Belga był to pożegnalny mecz w barwach Chelsea. Po sezonie odchodzi on do Realu Madryt. Karierę kończy natomiast bramkarz Arsenalu Petr Cech.