REKLAMA

Lider Wszechpolaków obejmuje ważne stanowisko w NBP. Burza w mediach

Lider Wszechpolaków obejmuje ważne stanowisko w NBP. Burza w mediach

Jeden z liderów Młodzieży Wszechpolskiej objął kluczowe stanowisko w Narodowym Banku Polskim. To Piotr Głowacki, wiceprezes organizacji. W NBP pełnił funkcję dyrektora departamentu audytu wewnętrznego. Choć został powołany na to stanowisko już dwa tygodnie temu, informacja obiegła media dopiero dzisiaj. W internecie trwa gorąca dyskusja.

REKLAMA

Departament audytu wewnętrznego to kluczowy organ dla sprawnej działalności banku. Jego głównym zadaniem jest nadzór jednostek organizacyjnych banku centralnego, ich działania i przestrzegania przepisów. Inną rolą departamentu Głowackiego jest także przeprowadzanie audytu wewnętrznego, którego wynikami posiłkuje się prezes i zarząd banku. Kolejną ważną kompetencją organu jest dokonywanie analiz i ocen działania, sprawności i skuteczności zarządzania w NBP.

Informacja o awansie Głowackiego w strukturach NBP obiegła media dzisiejszego poranka. Wiele portali zadaje pytanie o apolityczność banku centralnego, niektórzy internauci snują także teorię o rzekomych powiązaniach z PiS i upolitycznianiem instytucji celem antagonizowania ludzi nieprzychylnych władzy. Jednak proces rekrutacji na tak ważne stanowiska jest w NBP rzetelnie kontrolowany. „Narodowy Bank Polski w procesie zatrudnienia kieruje się wyłącznie merytorycznym przygotowaniem kandydata oraz zasadami wynikającymi z przepisów prawa.” – zapisano w statucie.

Piotr Głowacki pełni aktualnie funkcję wiceprezesa Młodzieży Wszechpolskiej. Jej obecny zarząd został wybrany przed rokiem. W statucie organizacji czytamy: „Celem głównym jest wychowanie członków w duchu wartości narodowych i katolickich oraz wykształcenie w nich pełni poczucia obowiązków patriotycznych tak, by na każdym stanowisku starali się być pożyteczni ojczyźnie”.

Potwierdza się zatem wysoka jakość środowiska narodowego. Piotr Głowacki to nie pierwszy Wszechpolak na tak ważnym stanowisku. Niedawno redaktorem naczelnym Obserwatora Finansowego, internetowego serwisu informacyjnego banku centralnego, został Marian Szołucha, w przeszłości prezes okręgu lubelskiego Młodzieży Wszechpolskiej.

REKLAMA

Komentarze