REKLAMA

Lider włoskich narodowców: We Włoszech skrzywdzono Polkę. To zupełnie tak, jakby zrobiono to naszej siostrze

Lider włoskich narodowców: We Włoszech skrzywdzono Polkę. To zupełnie tak, jakby zrobiono to naszej siostrze

We Włoszech skrzywdzono Polkę. To zupełnie tak, jakby zrobiono to naszej siostrze – komentuje tragiczne zdarzenie z weekendu przewodniczący Nowej Siły (Forza Nuova, FN), Roberto Fiore.

REKLAMA

Forza Nuova jest zdecydowana uniemożliwić życie tym gwałcicielom, a wszystkim tym imigrantom którzy przez wyznawaną przez nich ich wiarę, nieucywilizowane i arogancję, uważają każdą europejską kobietę za łatwą zdobycz. Nasza walka z imigracją jest nieustępliwa. Właśnie w takich miastach, jak Rimini przeprowadzamy ciągle akcje skierowane przeciwko ich prymitywizmowi. Wspomnianej kobiecie i polskiemu narodowi poświęcamy następne miesiące zmagań, naszą energię i zaangażowanie!

Forza Nuova (FN, Nowa Siła) jest włoską partią narodowo-rewolucyjną. Założona została w Rzymie w 1997 r. przez Roberto Fiore (który nadal jest jej liderem) i Massimo Morsello, który wkrótce potem zmarł. FN współtworzy Europejski Front Narodowe z m.in greckim Złotym Świtem i francuskim Renouveau francais. Jej młodzieżowa odnoga to Lotta Studentesca

Ideologia partii opiera się na pracach Juliusa Evoli. Włoscy narodowcy sprzeciwiają się „małżeństwom” jednopłciowym i imigracji do Włoch. Wiele haseł społecznych i kulturowych FN czerpie z tradycyjnego etosu katolickiego. Partie cechuje szczególne nabożeństwo do św. Michała Archanioła. Działacze opowiadają za zwrotem Włochów ku religijności. Chcą m.in. odwołania zmian wprowadzonych do Traktatu Laterańskiego i przywrócenie go do stanu z 1929 r. Walczą również przeciwko aborcji.

Nowa Siła występuje przeciwko członkostwu w Unii Europejskiej. Popiera nacjonalizację sektora bankowego. Gospodarczo stoi po stronie korporacjonizmu. Największym sukcesem FN było wprowadzenie swojego przywódcy do Parlamentu Europejskiego w 2008 r. Delegacja FN regularnie gości na Marszu Niepodległości.

źródło:

Dziennik Narodowy
Polub fanpage Dziennik Narodowy na Facebooku
REKLAMA

Komentarze