REKLAMA

Lider partii tureckich imigrantów do Holendrów: Jeśli nie akceptujecie multi-kulti, to wyjedźcie z kraju!

Lider partii tureckich imigrantów do Holendrów: Jeśli nie akceptujecie multi-kulti, to wyjedźcie z kraju!

Tunahan Kuzu, przywódca partii DENK w Holandii, stwierdził: – Jeśli ktoś nie lubi zmieniających się Niderlandów, w których żyją ludzie z różnych kultur … jak w mieście Zaandam lub w sąsiedztwie Poelenburga, powinien wyjechać – podał publiczny holenderski nadawca, Nederlandse Omroep Stichting (NOS).

Myślcie (po holendersku: DENK) to partia polityczna o profilu lewicowym, reprezentujące głównie środowisko tureckich imigrantów w Holandii.

REKLAMA

Partię założyli dwaj posłowie tureckiego pochodzenia, Tunahan Kuzu i Selçuk Öztürk, który do listopada 2014 r.działali w Partii Pracy. Nowej grupie parlamentarnej nadali nazwę DENK, po czym opublikowali manifest polityczny ustanawiający ruch na rzecz imigrantów.

DENK jako partia polityczna formalnie powstała 9 lutego 2015 r. W swoim programie ugrupowanie zaczęło głosić hasła skierowane przede wszystkim do muzułmańskich środowisk imigranckich (tureckich i marokańskich), przedstawiło postulaty większej tolerancji, wprowadzenia „rejestru rasizmu”, utworzenia „policji antyrasistowskiej”, prowadzenia polityki akceptacji zamiast integracji. Odwołało się także do krytyki dawnej polityki kolonialnej Holandii. DENK zaczęto krytykować za wprowadzanie w społeczeństwie podziałów, ugrupowaniu zarzucono także bliskie związki i uzyskiwanie wsparcia od prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdoğana.

Formacja wystartowała w wyborach parlamentarnych w 2017 r., uzyskując około 2% głosów i 3 mandaty w Tweede Kamer.

Na słowa lidera partii imigranckiej zareagował szef partii Wolności (PVV), nieugięty wróg islamu – Geert Wilders.

– Moja wiadomość do Kuzu, DENK i wszystkich innych miłośników Erdogana: szybko wynoście się do Turcji!

dzienniknarodowy.pl

Zobacz także:

REKLAMA

Komentarze