REKLAMA

Libańczyk planował zamachy terrrorystyczne w Polsce

Libańczyk planował zamachy terrrorystyczne w Polsce

Dzięki wspólnej akcji ABW oraz Straży Granicznej ujęto groźnego przestępce. Libańczyk przebywający w Polsce zamierzał dokonać zamachów terrorystycznych. Nawiązał on współpracę z Państwem Islamskim. Aresztowany mężczyzna został umiejscowiony w strzeżonym zakładzie.

REKLAMA

Rzecznik prasowy ministerstwa ds. służb specjalnych Stanisław Żaryn poinformował, że dzięki wspólnej akcji wywiadowczej ABW i Straży Granicznej ujętego groźnego przestępce stwarzającego Polakom niebezpieczeństwo. Zatrzymany Libańczyk planował przeprowadzenie serii zamachów na terenie Polski oraz innych krajów UE.

Zobacz także: Nagonka KE na polskie władze w zakresie reagowania na koronawirusa

„Zgromadzone przez Agencję informacje wskazują, że cudzoziemiec planował zorganizowanie na terenie RP oraz innych krajów UE siatki mającej na celu przeprowadzenie zamachów terrorystycznych w państwach Europy Zachodniej. Mężczyzna posiada związki rodzinne z terrorystami z tzw. Państwa Islamskiego, którzy zginęli w trakcie walk z siłami koalicji na terenie Syrii i Iraku” – informuje Żaryn.

Libańczyk przebywał na terenie Polski i korzystając z krajowego internetu kontaktował się z osobami z Państwa Islamskiego oraz z osobami powiązanymi z organizacją terrorystyczną na terenie UE. Wspomagał on również finansowo bliskich współpracowników mieszkających w Syrii.

Pojmany mężczyzna został zgodnie z wyrokiem sądu odesłany do pilnie strzeżonego zakładu w Białymstoku, gdzie czeka na dalsze postępowanie karne.

rmf24

REKLAMA

Komentarze