REKLAMA

LGBT to prawdziwie pogańska ideologia

LGBT to prawdziwie pogańska ideologia

Arcybiskup krakowski Marek Jędraszewski stwierdził w wywiadzie dla „Nasz Dziennik”, że LGBT to ideologia pogańska. Przyrównuję ją do totalitaryzmów rozumiejąc ich walkę z Kościołem. Wprowadzano zamęt w duszach ludzi – uważa krakowski metropolita.

REKLAMA

W wywiadzie dla „Nasz Dziennik” abp. Marek Jędraszewski bez ogródek wyznaje, że LGBT to ideologia nacechowana poganizmem. Zagraża ona również nie tylko wierze chrześcijańskiej co rodzaju ludzkiemu.

„LGBT to prawdziwie pogańska ideologia, która odrywa nas od prawdy o człowieku i wprowadza na tory, w których jako ludzie tracimy swoją tożsamość wyrastającą z samej naszej struktury biologicznej, określającej nas czy to jako kobiety, czy jako mężczyzn”

– ocenił krakowski metropolita.

Czytaj więcej: Afgański imigrant, który zamordował 15-latkę znaleziony powieszony w celi

Dalej przyrównał ją do nazizmu i komunizmu rozumiejąc ich wspólną cechę czyli walkę z Kościołem – „Jak się patrzy na ideologię nazistowską i bolszewicką, to można zrozumieć, dlaczego dla nich pierwszym przeciwnikiem był zawsze Kościół i głoszona przez niego Ewangelia i moralność”.

„Ich walka z chrześcijaństwem zawsze odbywała się w połączeniu z określonym językiem. Używanym pojęciom nadawano zupełnie nową treść, wprowadzając zamęt i poprzez kłamliwe słowa zabijając w ludziach ducha prawdy” – doprecyzował duchowny. 

Zauważył, że podobnie jak kilkadziesiąt lat temu do walki z wiarą i Kościołem jest używana manipulacja, zamęt, nadawanie właściwym pojęciom nowych błędnych znaczeń. Wykorzystują oni przy tym zdobycze technologiczne i media społecznościowe docierając do szerokiego spektrum społeczeństwa.

Wesprzyj już dziś organizację X Marszu Niepodległości!

DoRzeczy/NaszDziennik

REKLAMA

Komentarze