REKLAMA

Lewicowa moralność – czyli obchody światowego dnia zespołu Downa

Lewicowa moralność – czyli obchody światowego dnia zespołu Downa

Lider partii Wiosna, Robert Biedroń pokazał na portalu społecznościowym jak obchodzi Światowy Dzień Zespołu Downa co wywołało szereg negatywnych komentarzy w kierunku lewicowego polityka. „Rzygać mi się chcę” – napisać wprost dziennikarz Rafał Ziemkiewicz.

21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa, podczas którego można wyrazić swoje poparcie dla osób chorych zakładając na przykład dwie pary różnych skarpetek. To uczynił Robert Biedroń, czym pochwalił się tym na Twitterze.

REKLAMA

Czytaj więcej: Świńskie łby na terenie budowy meczetu. Burmistrz wstrzymuje prace

„Dziś nie do pary! A wszystko za sprawą tego, że obchodzimy dziś Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Różni ale równie ważni” – napisał lider Wiosny.

Swoje oburzenie na zachowanie się lewicowego polityka wyraził wprost znany prawicowy publicysta Rafał Ziemkiewicz, pisząc – „Rocznie zabija się ich w Polsce przed urodzeniem ok 1300 na podstawie badań prenatalnych. Dziś ludzie, którzy gorliwie tego bronią i głoszą że „aborcja jest ok”, pajacują zakładając „na znak poparcia” kolorowe skarpetki. Rzygać mi się chce”.

Krytyka z różnych stron

Pod wpisem byłego prezydenta miasta Słupsk powstała burza negatywnych komentarzy, krytykująca działania polityka jak i całej lewicowej części społeczeństwa, która stosuje podwójne standardy – popierając aborcję dzieci z Downem, jak i obchodząc dzisiejszy dzień.

Użytkowniczka imieniem Bogumiła Mirosławska przedstawiająca się jako lekarz i pisarz, napisała – „Jak Pan śmie wykorzystywać osoby z zespołem Downa do swej nędznej, politycznej manipulacji!!! Przecież należy Pan do tego okropnego grona osób, które są za aborcją eugeniczną”.

https://twitter.com/Filovera77/status/1108663554587152384

Do fali oburzenia dołączył także wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki, stwierdzając bezczelność lewicowych polityków – „Lewicowi politycy, którzy popierają aborcje eugeniczna. Lansują się dziś na ŚDZD. Bezczelność to mało powiedziane”.

Wiceprezes partii KORWiN będącej jedną z sił Konfederacji, Sławomir Mentzen ironicznie opisał postać Biedronia – „Ależ ten Biedroń jest fajny. Popieranie prawa do zabijania dzieci u których wykryto Zespół Downa też jest fajne. Nie ważne co się mówi, ważne żeby się uśmiechać i być fajnym”.

Światowy Dzień Zespołu Downa został ustanowiony z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa w 2004 roku. Przyjęty również przez ONZ w 2012 roku. Obchody mają na celu uświadomienia społeczeństwa na temat tej choroby.

DoRzeczy

REKLAMA

Komentarze