REKLAMA

Lewica atakuje Publiczny Różaniec w Krakowie: „Stanowcze NIE dla indoktrynacji religijnej w przestrzeni publicznej”

Lewica atakuje Publiczny Różaniec w Krakowie: „Stanowcze NIE dla indoktrynacji religijnej w przestrzeni publicznej”

Organizacja DOŚĆMilczenia zapowiedziała kontrmanifestację do Publicznego Różańca w Krakowie. O tej samej porze i w tym samym miejscu odbędzie się wydarzenie pt. „STOP indoktrynacji religijnej w przestrzeni publicznej”.

Nie dołączymy do wspólnych modłów, jednak zaprotestujemy przeciw urządzaniu spędów modlitewnych w miejscach publicznych. Zaprotestujemy przeciw umieszczaniu w przestrzeni publicznej drastycznych obrazów- czytamy na facebookowej stronie wydarzenia– Stanowcze NIE dla indoktrynacji religijnej w przestrzeni publicznej i stanowcze NIE dla drastycznych obrazów w przestrzeni publicznej!- zapowiadają organizatorzy.

Brak obrazka

Do pomysłu odniosła się między innymi Anna Trutowska, współorganizator Publicznego Różańca i członek Fundacji PRO- Prawo do życia- Organizatorzy głoszą, że sprzeciwiają się praktykom religijnym w miejscu publicznym. Tym samym wprost sprzeciwiają się zapisom Konstytucji, która w punkcie 53 gwarantuje: 1. Każdemu zapewnia się wolność sumienia i religii. 2. Wolność religii obejmuje wolność wyznawania lub przyjmowania religii według własnego wyboru oraz uzewnętrzniania indywidualnie lub z innymi, publicznie lub prywatnie, swojej religii przez uprawianie kultu, modlitwę, uczestniczenie w obrzędach, praktykowanie i nauczanie. Wolność religii obejmuje także posiadanie świątyń i innych miejsc kultu w zależności od potrzeb ludzi wierzących oraz prawo osób do korzystania z pomocy religijnej tam, gdzie się znajdują- komentuje.

Czytaj także: O Różańcu słów kilka

– Z mojego doświadczenia mogę powiedzieć, że różańce zawsze odbywały się w sposób pokojowy. Moim zdaniem jest to pierwszy raz kiedy to środowiska lewicowe będą się mobilizować przeciwko tej akcji. Zdarzało się, że jeżeli robiliśmy różańce przeciwko sodomii to wtedy byliśmy świadkami pewnego rodzaju oporu. Tym razem jest to modlitwa połączona z prezentacją zawierającą przesłanie antyaborcyjne. Zawiera się w tym zarówno aspekt religijny jak i społeczny. Obrona Życia zawiera aspekt religijny, ponieważ jest to ochrona człowieka jako istoty – korony stworzenia- tłumaczy Maciej Maleszyk z Krucjaty Młodych, koordynator wielu Różańców Publicznych w Polsce.

Była taka feministka w Ameryce Południowej, która po raz pierwszy wskazała, że dyskusję na temat aborcji trzeba sprowadzić jedynie do aspektu społecznego, wyprowadzając ją całkowicie z przestrzeni religijnej. Zwolennicy aborcji nie chcą zatem odwoływać się w dyskusji do metafizycznej strony problemu, czym posługują się przeciwnicy zabijania nienarodzonych.  My natomiast, musimy takie argumenty podejmować ponieważ naszą misją jest budzenie sumień Polaków- dodaje.

Warto dodać, iż organizacji DOŚĆMilczenia nie podoba się również obecność lekcji religii w szkołach. Pod koniec września zorganizuje debatę „Lekcje religii- indoktrynacja od przedszkola”.

Lewica chce by od najmłodszych lat dzieci nie były pod wpływem moralności katolickiej, która jest najlepszą moralnością. Nie zapominajmy, że para małżonków ma obowiązek wychować swoje dzieci po katolicku. Wielokrotnie podnoszone postulaty dotyczące np. niechrzczenia dzieci w młodym wieku pod pozorem szacunku dla ich wolności są tak naprawdę atakiem na władzę rodzicielską. Pod płaszczykiem wolności będzie się wszczepiać lewicową indoktrynację- mówi Maleszyk.

REKLAMA

Mówią, że to Kościół indoktrynuje, a tak naprawdę sami mają już pomysły jak w miejsce katolickiego wychowania zaszczepiać młodemu pokoleniu lewicowe idee takie jak np. edukację seksualną, gender (…) Widzimy, że ludzie w Polsce coraz rzadziej chodzą do Kościoła, co trzecie małżeństwo się rozpada. Młodzi ludzie, pozbawieni tej wielkiej nadprzyrodzonej siły popadają w depresje, uciekają od problemów w gry komputerowe, narkotyki- dodaje.

Chrystus został ukrzyżowany publicznie a nie prywatnie, więc i my musimy iść np. do tych którzy są letnimi katolikami, że są katolicy którzy nie wstydzą się swojej wiary, wychodzą na ulice i odważnie głoszą- przekonuje.

Publiczny Różaniec odbędzie się 14.09. (piątek) na Rynku Głównym, obok kościoła św. Wojciecha, o godzinie 17.

pch24.pl

Zobacz także:

 

REKLAMA

Komentarze