REKLAMA

Lewandowski nie ma sobie równych. Polak kolejny raz doceniony na arenie międzynarodowej

Lewandowski nie ma sobie równych. Polak kolejny raz doceniony na arenie międzynarodowej

Robert Lewandowski, polski napastnik Bayernu Monachium jest jednym z najlepszych zawodników na świecie na swojej pozycji. Potwierdza to ostatnia decyzja portalu WhoScored.com.

Polak został wybrany do najlepszej „11” tygodnia piłkarskiej Lidze Mistrzów. Ale to nie koniec. Lewandowski dostał najwyższą ocenę ze wszystkich wyróżnionych. 9.9 na 10 możliwych punktów świadczy o tym, że jest on niemalże bezbłędny.

REKLAMA

Rzecz jasna, taka ocena nie wzięła się znikąd. Lewandowski rozegrał świetne spotkanie i zaprowadził swoją drużynę do zwycięstwa. Bayern wygrał mecz z tureckim Besiktasem aż 5:0. ,,Lewy” miał w tym triumfie spory udział, zdobył 2 bramki i zaliczył asystę.

Liga Mistrzów to najbardziej prestiżowe rozgrywki na świecie. Przebicie się do najlepszej „11” przy tak ogromnej konkurencji świadczy o fenomenie danego zawodnika. A takim Lewandowski obrażony jest bez wątpienia.

Świetna forma RL9 dobrze wróży naszej reprezentacji przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata w Rosji. Kapitan naszych orłów jest bezwątpienia najważniejszą postacią w drużynie. To on nadaje ton grze naszej kadry. Jeżeli Lewandowski utrzyma dotychczasową formę (a wiele na to wskazuje) to możemy być spokojni o wyniki drużyny Adama Nawalki na najbliższym mundialu.

REKLAMA

Komentarze