REKLAMA

Lewacy z Antify zniszczyli polski pomnik w USA

Lewacy z Antify zniszczyli polski pomnik w USA

W Bostonie stoi pomnik poświęcony polskiemu podziemiu, walczącemu z niemieckim i sowieckim okupantem. Dzieło Andrzeja Pityńskiego zostało zdewastowane na fali niszczenia miejsc pamięci przez Antifę.

REKLAMA

Od pewnego czasu trwa „akcja” dewastowania pomników, tablic i innych miejsc upamiętniających wydarzenia niezgodne z lewicową wersją historii. Jednym ze zniszczonych obiektów jest bostoński pomnik „The Partisans”, autorstwa Andrzeja Pityńskiego, który został wzniesiony w 1979 roku. Antifiarze zamazali słowa o walce Polaków z Sowietami i komunistami, którzy, jak wiadomo, są bohaterami tej lewackiej bojówki.

Jak donosi portal nczas.pl w amerykańskich miastach, których władze należą do partii demokratycznej, to one, a nie Antifa, zajmują się likwidowaniem niewygodnych miejsc pamięci.

Antifa w stanach zdewastowala monument poswiecony Polskiej partyzance bo na tablicy bylo napisane ze walczyli nie tylko z Niemcami ale tez z Sowietami (Bohaterami Antify)

Opublikowany przez Adam Starzynski Mikroblog Wtorek, 29 sierpnia 2017

Andrzej Pityński jest synem pary partyzantów, walczących z komunistami – Aleksandra ps. „Kula” i Stefanii ps. „Perełka”. Jego rodzina była prześladowana w PRL-u, a w latach 70. rzeźbiarz opuścił Ojczyznę. Jego rzeźby i pomniki upamiętniające polską historię są znane w całych Stanach Zjednoczonych.

nczas.pl/facebook.com

REKLAMA

Komentarze