REKLAMA

Legia Warszawa awansowała do 2 rundy eliminacji Ligi Mistrzów

Legia Warszawa awansowała do 2 rundy eliminacji Ligi Mistrzów

Mistrz Polski Legia Warszawa pokonała na własnym stadionie mistrza Irlandii Cork City 3:0 w drugim meczu 1 rundy eliminacji Ligi Mistrzów. W pierwszym spotkaniu w Irlandii Legia pokonała Cork City 1:0.

REKLAMA

Legia Warszawa pokonała w dwumeczu Cork City 4:0 (1:0 i 3:0) i tym samym awansowała do 2 rundy eliminacji Ligi Mistrzów. W 2 rundzie rywalem Legii będzie zwycięzca pary Spartak Trnawa (Słowacja) – Zrinjski Mostar (Bośnia i Hercegowina).

Strzelcami bramek dla Legii byli: Jose Kante (27′), Miroslav Radović (73′ z rzutu karnego).i Carlos Lopez (88′)

Spotkanie mogło skończyć się wyższym zwycięstwem mistrzów Polski. Niestety w podbramkowych sytuacjach piłkarze Legii nie popisali się skutecznością. Zespół sędziów z Norwegii popełnił kilka niewielkich błędów, ale nie wypaczyły one widowiska. Tak więc nie można mieć zastrzeżeń do ich pracy.

Legia Warszawa jest ostatnim polskim zespołem, który grał w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Było to w sezonie 2016/2017, mistrz Polski zajął wówczas 3 miejsce w fazie grupowej i odpadł z rozgrywek. Następnie Legia grała w 1/16 Ligi Europy, z której odpadła po dwumeczu ze Sportingiem Lizbona

REKLAMA

Komentarze