REKLAMA

Kukiz tłumaczy się: „Wspólne listy wyborcze to propozycja prezesa PiS”

Kukiz tłumaczy się: „Wspólne listy wyborcze to propozycja prezesa PiS”

Kukiz tłumaczy się z możliwości startu z list Prawa i Sprawiedliwości: „Wspólne listy wyborcze to propozycja prezesa PiS” – powiedział na antenie TVN24.

REKLAMA

Ostatnio rozmawiałem z panem prezesem. Wspólne listy to nie była moja propozycja, tylko pana prezesa – powiedział lider Kukiz’15 w programie TVN24. Rozmowa z Jarosławem Kaczyńskim miała miejsce trzy dni temu. Jak podkreślil – to nie pierwsza taka rozmowa.

Rozmowa niemal zbiegła się ze wspólną konferencją Kukiza, Liroya i Jakubiaka, podczas której polityk odrzucił współpracę z dwoma pozostałymi.

Paweł Kukiz ubolewa jednak, że Kaczyński nie wyraża zainteresowania działalnością jego ugrupowania: „Nie było żadnego zainteresowania, jeśli chodzi bierne prawo wyborcze dla każdego Polaka, nie było zainteresowania wprowadzeniem referendum”.

Polityk podkreślił w studio, że to nie pierwsza rozmowa z Jarosławem Kaczyńskim na temat możliwej współpracy i startu z list Prawa i Sprawiedliwości: „W pierwszych moich rozmowach proponował wejście w koalicję z PiS-em. Wie pan z czym to się wiąże, z urzędami, z pieniędzmi. Odmówiłem” – powiedział Kukiz. Teraz jednak nie mówi jaki finał miały rozmowy z liderem rządzącej partii.

Zobacz także: Liroy drwi z Kukiza: „Mrugnij dwa razy jeśli jesteś przetrzymywany”

onet/tvn24
REKLAMA

Komentarze