REKLAMA

Kukiz „pożyczy” posła Nowoczesnej? Tak może uratować ten klub

Kukiz „pożyczy” posła Nowoczesnej? Tak może uratować ten klub

Po odejściu siedmiorga posłów z Nowoczesnej do PO, ta pierwsza ma w Sejmie 14 posłów. To za mało, aby utworzyć klub parlamentarny. Potrzeba 15 posłów, więc jednego chce Nowoczesnej „pożyczyć”… Paweł Kukiz.

Kamila Gasiuk-Pichowicz postanowiła wyprowadzić z Nowoczesnej w sumie 7 posłów. Wszyscy dołączyli do Platformy Obywatelskiej, która zmieniła nazwę swojego klubu na „Platforma Obywatelska – Koalicja Obywatelska”.

Brak obrazka

To bolesny cios dla Katarzyny Lubnauer i pozostałych posłów, bo w ten sposób ich klub sejmowy musi zostać rozwiązany. W Nowoczesnej pozostało bowiem 14 posłów, a do utworzenia klubu konieczne jest posiadanie 15.

Z zaskakującą propozycją wyszedł zupełnie niespodziewanie Paweł Kukiz. Były muzyk zaproponował na Facebooku, że mógłby „pożyczyć” Nowoczesnej jednego parlamentarzystę, koniecznego dla utworzenia klubu.

REKLAMA

„Serio zastanawiam sie nad tym „wypożyczeniem” posła. Choćby po to, aby przez chwilę Schetyna nie chodził w glorii, że mu się po raz kolejny udało najeść do syta prawie za darmo. Najeść za jakiś ochłap dla Pichowicz i jej skundlonych „towarzyszy”. Dla takich samych kundli, jak te, ktore odeszły z K’15 mamione przez PiS wizją spółek i politycznych „karier”. Kundli, które sprzedały wyborców za własny tyłek.” – pisze ostro Kukiz.

dorzeczy.pl / facebook
REKLAMA

Komentarze