REKLAMA

Kuchciński składa rezygnację. Kaczyński komentuje: Zajmijcie się opozycją

Kuchciński składa rezygnację. Kaczyński komentuje: Zajmijcie się opozycją

Kuchciński zapowiedział, że w dniu jutrzejszym złoży rezygnację z funkcji Marszałka Sejmu. Na konferencji obecny był także prezes PiS. Według Kaczyńskiego opinia publiczna powinna zająć się… opozycją. A w szczególności lotami Donalda Tuska.

REKLAMA

https://twitter.com/pikus_pol/status/1159413616757657600

„Informuję, że w dniu jutrzejszym zamierzam złożyć rezygnację z funkcji marszałka sejmu, którą powierzono mi 12 listopada 2015 roku. Chciałbym przy tym wyraźnie powiedzieć, że podczas mojej działalności nie złamałem prawa” – mówił na konferencji Marek Kuchciński – „Ponieważ jednak opinia publiczna negatywnie ocenia moje postępowanie, uznałem że nie będę mógł dłużej pełnić tej funkcji”.

Do dymisji Kuchcińskiego odniósł się obecny na konferencji Jarosław Kaczyński: „Pan marszałek nie złamał prawa, ale skoro poważna część opinii publicznej ma inne zdanie, decyzja pana marszałka jest dowodem postawy związanej z naszym hasłem: słuchać Polaków i służyć Polsce”.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości dodał także, że oczekuje od mediów zainteresowania się lotami m.in. Donalda Tuska: „Odbył też szereg podróży do krajów egzotycznych, atrakcyjnych turystycznie, ale co do sensu politycznego tych wyjazdów można było mieć pewne wątpliwości. No i jeździł tam z żoną”.

dorzeczy
REKLAMA

Komentarze