REKLAMA

Kto zostanie nowym szefem Nowoczesnej?

Kto zostanie nowym szefem Nowoczesnej?

25 listopada upływa termin zgłaszania kandydatur na szefa partii Nowoczesna. Z Ryszardem Petru jak na razie rywalizują Piotr Misiło i Katarzyna Lubnauer.

REKLAMA

Dzisiaj z kandydatury na lidera zrezygnowali Piotr Pudłowski i Kamila Gasiuk-Pihowicz. Wyrazili oni swe poparcie dla Katarzyny Lubnauer, oceniając, iż jest ona najlepszą osobą „do wzięcia odpowiedzialności” za partię.

Ryszard Petru w wielu przypadkach jest selekcjonerem, napastnikiem, rozgrywającym i obrońcą w jednym. Tak nie powinno być. Mamy kilku znakomitych członków. Nie korzystamy z doradców, z usług ludzi, którzy mogliby nas ostrzec przed błędami. To różni mnie zdecydowanie od Ryszarda. […] Partia wodzowska sterowana przez jednego człowieka to nie jest efektywne działanie, ja stawiam na drużynę” – przekonuje do siebie Piotr Misiło.

Musimy Polakom przekazać, czym jest Nowoczesna, jakie są nasze cele. Wrócić do towarzyszących nam na początku wartości, ale też dać nadzieję na wzrost poparcia. […] Mam taką wizję, wiem, jaka jest rola Nowoczesnej, chcę obudzić nadzieję Nowoczesnych i wszystkich Polaków. Dlatego kandyduję i mam determinację, żeby wygrać” – twierdzi Katarzyna Lubnauer.

Kogo na miejscu lidera widzą wyborcy Nowoczesnej? Według sierpniowego sondażu IPSOS ranking przedstawia się następująco: Katarzyna Lubnauer z poparciem 38 proc., Kamila Gasiuk-Pihowicz z 36 proc. i Ryszard Petru z 16 proc. poparcia.

 

REKLAMA

Komentarze