REKLAMA

Kanada: Polski ksiądz zaatakowany podczas odprawiania Mszy

Kanada: Polski ksiądz zaatakowany podczas odprawiania Mszy

Polski ksiądz, Marcin Mironiuk, został zaatakowany w trakcie odprawiania Mszy w parafii Matki Bożej Królowej Polski w Edmonton. Duchownego ochronili wierni.

Ksiądz Marcin Mironiuk kończył właśnie wieczorną mszę w parafii Matki Bożej Królowej Polski w południowym Edmonton, kiedy podszedł do niego młody człowiek, którego nie poznał.

Brak obrazka

„W ciągu kilku sekund nieznajomy rzucił ks. Mironiuka na ziemię i mocno owinął ręce wokół jego szyi” – powiedziała Lorraine Turchansky, rzeczniczka katolickiej archidiecezji Edmonton.

Na pomoc proboszczowi ruszyli parafianie. Starsze kobiety, mimo, że były zszokowane, zaczęły uderzać napastnika swoimi laskami, co skutecznie odstraszyło mężczyznę.

Brak obrazka

„Uderzały go laskami i kazały uwolnić kapłana. Być może, gdyby to byli młodsi ludzie, zamiast rzucić się na pomoc, dzwoniliby na 911, ale w tym przypadku tak nie było” – tłumaczy rzecznik.

Czytaj także: Masowe mordy na chrześcijanach. Kolejni zabici księża na Czarnym Lądzie

Ks. Mironiuk, który nie chciał udzielać wywiadu na temat zajścia, nie ucierpiał podczas ataku. Policja z Edmonton potwierdziła, że ​​dochodzenie jest w toku. Lokalne media informują jednak, że to nie pierwszy taki atak na duchownego, a księża w Kanadzie są wystraszeni.

REKLAMA

„W większości przypadków był to ktoś, kto ma problemy ze zdrowiem psychicznym lub uzależnieniem” – tłumaczy Turchansky w wywiadzie z CBC Radio w Edmonton AM.

www.cbc.ca
REKLAMA

Komentarze