REKLAMA

Ks. Roman Kneblewski o Jedwabnem: „Naszym obowiązkiem jest dochodzenie prawdy. Tylko na tym fundamencie można budować” (WIDEO)

Ks. Roman Kneblewski o Jedwabnem: „Naszym obowiązkiem jest dochodzenie prawdy. Tylko na tym fundamencie można budować” (WIDEO)

Gościem Roberta Bąkiewicza w programie „Kościół, Naród, Państwo” na antenie Mediów Narodowych był ks. Roman Kneblewski. Wśród poruszanych tematów dominował wątek zbrodni w Jedwabnem i konieczności przeprowadzenia ekshumacji w celu ustalenia prawdziwych okoliczności zdarzenia.

REKLAMA

„Po prostu poznać prawdę. Zrobić badania na ile nas stać, aby tę prawdę historyczną poznać. Dopiero na tym fundamencie można coś budować” – mówił ks. Kneblewski, odpowiadając na pytanie dotyczące debaty o przeprowadzeniu ekshumacji w Jedwabnem.

W dalszej części rozmowy, ks. Kneblewski odnosił się również do ogólnej kondycji Kościoła i ataków na niego. Pojawił się m.in. wątek niedawnej manifestacji środowisk LGBT pod Jasną Górą w Częstochowie. „Daliśmy się nabrać na tę tolerancję całą. (…) To słowo znaczy „ścierpieć”, nie „przyklaskiwać”. Nikt nikogo nie prześladuje za skłonności. Ale skoro masz takie skłonności to coś z tym rób, ale nie obnoś się z tym i nie bądź powodem deprawacji” – mówił duchowny.

Całość rozmowy można odsłuchać w poniższym filmie. Aby być na bieżąco subskrybuj nasz kanał na portalu YouTube – to dzięki Wam możemy się rozwijać!

medianarodowe.com
REKLAMA

Komentarze