REKLAMA

Krzysztof Bosak komentuje nową ustawę wyborczą rządu: „Dzisiejszy projekt odpowiada tylko na dwa z czterech wyzwań”

Krzysztof Bosak komentuje nową ustawę wyborczą rządu: „Dzisiejszy projekt odpowiada tylko na dwa z czterech wyzwań”

Podczas konferencji prasowej w Sejmie kandydat Konfederacji na Prezydenta RP, Krzysztof Bosak skomentował przedłożoną do prac sejmowych ustawę o wyborach mieszanych. Pochwalił sam pomysł hybrydowych wyborów, lecz skrytykował za brak rozmów z opozycją i brak terminu wyborów.

REKLAMA

„Pozwolę sobie przypomnieć, że tą propozycję (głosowania hybrydowego) sformułowałem jako pierwszy ponad miesiąc temu 5 kwietnia w reakcji na propozycję wprowadzenia glosowania korespondencyjnego dla wyborów mających ponad 60 lat. Wówczas w swoim pierwszym komentarzu powiedziałem, że jeżeli głosowanie korespondencyjne to dla wszystkich chętnych. Żadnej grupy obywateli nie można faworyzować” – mówił Krzysztof Bosak.

Zobacz także: #MuremZaWiewiórem! Wolontariuszka Fundacji Pro – Prawo do Życia otrzymuje groźby. Mimo tego cieszy się, że udało jej się uratować dziecko

Przypomniał również, iż przez ostatnie tygodnie trwała walka pomiędzy rządem, a totalną opozycją, która powstrzymywała w Senacie przez miesiąc projekt ustawy. Ostatecznie go odrzucono, a Sejm go przegłosował oddając do podpisania na stół Prezydenta RP.

Sukces Konfederacji! Komentarz do nowej ustawy wyborczej #BOSAK2020

Sukces Konfederacji! Komentarz do nowej ustawy wyborczej #BOSAK2020

Opublikowany przez Krzysztof Bosak Wtorek, 12 maja 2020

Kandydat Konfederacji na Prezydenta wskazał, że wczoraj przedstawił czteropunktowy plan wyjścia z kryzysu wyborczego – „Potrzebujemy terminu głosowania, formuły głosowania fizycznej, formuły głosowania korespondencyjnej dla tych, którzy chcą bardziej zadbać o bezpieczeństwo swoje i swoich rodzin, i uczciwej kampanii wyborczej ze szczególnym uwzględnieniem mediów publicznych. Dzisiejszy projekt odpowiada tylko na dwa z tych czterech wyzwań” – podkreślił.

Samo koło Konfederacji zamierza przedstawić siedem poprawek, o czym wspominał poseł Bosak w Sejmie – „Jesteśmy opozycją konstruktywną, opozycją merytoryczną. Jesteśmy już po dyskusji na spotkaniu Koła Konfederacji. Zgłosimy szereg poprawek poprawiających ten projekt rządowy i weźmiemy udział w merytorycznej dyskusji nad tym jak najszybciej wyprowadzić nasze państwo z kryzysu wyborczego, by skupić się na rzeczach ważnych, czyli na rozwoju gospodarczym i odbudowie źródeł utrzymania naszych rodaków„.

Media Narodowe/Biuro Prasowe Konfederacji

REKLAMA

Komentarze