REKLAMA

KRS wybrała nowych sędziów dla Izby Dyscyplinarnej SN

KRS wybrała nowych sędziów dla Izby Dyscyplinarnej SN

Wśród szóstki kandydatów wyłonionych przez KRS do Izby Dyscyplinarnej SN znalazł się Dariusz Drajewicz, dotychczasowy wiceprzewodniczący Rady oraz jeden z jej członków Rafał Puchalski. Kandydatury zostaną teraz przedstawione Prezydentowi RP do nominacji.

REKLAMA

Do konkursu stanęło 31 osób spośród, których KRS musiała wybrać 6 osób do Izby Dyscyplinarnej SN. Oprócz Dariusza Drajwicza oraz Rafała Puchalskiego wybrano również prokuratora Jarosława Dusia, sędziego Andrzeja Skowrona, radcę prawnego Jarosława Sobutkę oraz sędziego Mariusza Łodko.

Zobacz także: Krzysztof Piątek w Hercie Berlin – Nowe wyzwanie przed Polakiem

Jeszcze w grudniu ubiegłego roku Izba Pracy SN wydała orzeczenie, w którym nie uznawała Izby Dyscyplinarnej za organ sądowniczy zgodnie z zaleceniami TSUE. Wówczas przewodniczący KRS Leszek Mazur zapowiedział, że konkurs na sędziów mimo wszystko się odbędzie.

„To jest konkurs, osoby zgłosiły się, my rekomendujemy głowie państwa kandydatury i uważamy, że w żaden sposób ta uchwała SN nie powoduje, że nie możemy tego konkursu prowadzić” – powiedział rzecznik prasowy Rady, sędzia Maciej Mitera podczas ogłaszania kandydatur.  

onet/pap

REKLAMA

Komentarze