REKLAMA

Kosiniak-Kamysz w Opolu apelował o zachowanie kultury wyborczej

Kosiniak-Kamysz w Opolu apelował o zachowanie kultury wyborczej

Podczas wiecu wyborczego w Opolu lider PSL oraz kandydat na Prezydenta RP Władysław Kosiniak-Kamysz zaapelował o zachowanie kultury podczas kampanii wyborczej. Poprosił też innych kandydatów o zorganizowanie wspólnej debaty wyborczej. Mówił również o ochronie środowiska oraz zielonej energii.

REKLAMA

W niedzielę Władysław Kosiniak-Kamysz kandydujący na fotel prezydencki spotkał się z mieszkańcami Opola. Zaproponował podczas tego spotkania reformę prokuratury generalnej, gdzie wybierano był PG w wyborach powszechnych.

„Mówię o powszechnych wyborach Prokuratora Generalnego, który będzie prawdziwym szeryfem prawa, ale odpowiedzialnym przed obywatelami, a nie jednym politykiem, jak ma to miejsce teraz. (…) Gdyby były jednomandatowe okręgi wyborcze, pani Lichocka po swoim geście już nigdy na posła by nie została wybrana. (…) Taka rewolucja jest potrzebna” – zaproponował lider ludowców.

Zobacz także: [SONDAŻ] Spory spadek poparcia dla Andrzeja Dudy, 5% dla Bosaka

Po raz kolejny zaapelował o zorganizowanie wspólnej debaty wszystkich kandydatów na Prezydenta RP. Chciałby on merytorycznej dyskusji, a nie jak obecnie przepychanki pomiędzy dwoma głównymi twarzami kampanii.

Wzywam do normalnej debaty i zakończenia tej wojny. (…) Dyskutuje się o sprawach nie mających kompletnie żadnego znaczenia dla życia obywateli. Ja proponuję debatę o służbie zdrowia, obronności, o wymiarze sprawiedliwości, o dniu referendalnym, a z drugiej strony mamy tylko przepychanki dwóch największych komitetów wyborczych, a nie ma chęci do poważnej rozmowy” – powiedział Kosiniak-Kamysz.

Zaproponował również podczas swojego przemówienia kilka innych postulatów takich jak reforma opieki zdrowotnej, wdrożenie tzw. zielonej energii, czy też wspomniał o problemie umów śmieciowych i problemach przedsiębiorców.

Przypomniał także o istotnym programie ochrony środowiska i gospodarce odpadami. Powiedział o zwiększonym imporcie śmieci, gdzie w ciągu dwóch lat przywieziono do Polski blisko 800 ton odpadów.

Przedstawiciel ludowców udał się również na obiad do jednej z opolskich rodzin, chwaląc się tym w mediach społecznościowych.

https://twitter.com/KosiniakKamysz/status/1231593561684135937

Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja. Jeśli żaden z kandydatów nie uzyska ponad połowy ważnie oddanych głosów, 24 maja odbędzie się druga tura wyborów.

Zrzutka na organizacje Marszu Żołnierzy Wyklętych

rmf24

REKLAMA

Komentarze