REKLAMA

Koronawirus w Polsce. Minister Zdrowia potwierdza pierwszy przypadek

Koronawirus w Polsce. Minister Zdrowia potwierdza pierwszy przypadek

Minister Zdrowia, Łukasz Szumowski potwierdził pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce. Pacjent przybywa w Zielonej Górze.

„Pacjent czuje się dobrze. Nie wywierajmy presji na jego ani jego rodzinę” – podkreślał na konferencji prasowej minister zdrowia. Szumowski zaznaczył jednocześnie, że wszystkie osoby, ktory miały kontakt z zarażonym zostało poddanych kwarantannie domowej, czyli około 200 osób.

REKLAMA

Minister poprosił o uszanowanie prywatności rodziny zarażonego. Mężczyzna wrócił niedawno z Niemiec – politycy nie chcieli ujawnić wieku, podano jedynie, że jest mieszkańcem województwa lubuskiego, a ostatnio podróżował do Niemiec. W Polsce wykonano do tej pory około 560 testów na obecność koronawirusa. Wszystkie pozostałe są ujemne.

ZOBACZ TAKŻE: Trwa specjalne posiedzenie Sejmu. Tematem jest koronawirus

Minister Szumowski podkreślał, że państwo jest przygotowane na koronawirusa, który pojawi się u nas wcześniej lub później. Poinformował, że na tę chwilę hospitalizowanych jest 120 osób, 237 jest objętych kwarantanną domową. Do wczoraj było brak jednak oficjalnie potwierdzonych przypadków.

REKLAMA

Komentarze