REKLAMA

Koronawirus. Polacy wierzą w skuteczność działań rządu ws. pandemii? Sondaż

Koronawirus. Polacy wierzą w skuteczność działań rządu ws. pandemii? Sondaż

Koronawirus w Polsce nie daje za wygraną. Polacy zapytani zostali o to, czy wierzą w skuteczność rządu w walce z epidemią. Wyniki najnowszego sondażu jasno wskazują, że zdania w tej sprawie są podzielone.

REKLAMA

Uczestnicy badania odpowiedzieli na pytanie: „Czy działania obecnie prowadzone przez rząd mają szansę ograniczyć rozwój pandemii w Polsce?”. Odpowiedź „zdecydowanie tak” wybrało zaledwie 7,5 proc. ankietowanych, a „raczej tak” – 35,1 proc.

28,6 proc. respondentów jest zdania, że działania rządu „raczej” nie ograniczą rozwoju pandemii w Polsce. Z kolei 21,4 proc. ankietowanych wskazało odpowiedź „zdecydowanie nie”. 7,3 proc. nie ma zdania w tej sprawie.

Koronawirus. Jak działania rządzących oceniają poszczególne ugrupowania?

O skuteczności działań rządu przekonani są wyborcy Zjednoczonej Prawicy. Aż 66 proc. zaznaczyło pozytywne warianty odpowiedzi.

70 proc. wyborców Konfederacji oraz 63 proc. wyborców Koalicji Obywatelskiej nie wierzy w skuteczność obostrzeń wprowadzanych przez gabinet premiera. W działania rządzących wątpi ponadto 59 proc. wyborców Lewicy i 56 proc. zwolenników PSL i Kukiz’15.

Sondaż United Surveys dla RMF FM i „Dziennika Gazety Prawne” przeprowadzono w dniach 16-17 października na próbie 1000 osób.

Źródło: wp.pl

REKLAMA

Komentarze