REKLAMA

Koronawirus. Dzisiaj zmarło 30 osób! Ponad 300 nowych przypadków

Koronawirus. Dzisiaj zmarło 30 osób! Ponad 300 nowych przypadków

Epidemia koronawirusa w Polsce cały czas się rozwija. Kiedy w niektórych krajach sytuacja się uspokaja, u nas ofiar śmiertelnych jest coraz więcej.

Tak źle jeszcze nie było. Ministerstwo Zdrowia podało oficjalne dane, z których wynika, że dzisiaj w Polsce zmarło aż 30 osób! Rano poinformowano o siedmiu nowych ofiarach śmiertelnych: „Są to: 84-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, 59-letnia kobieta ze szpitala w Tomaszowie Lubelskim, 87-letnia kobieta ze szpitala w Kędzierzynie-Koźlu, 72-letni mężczyzna ze szpitala w Bolesławcu, 83-letnia i 80-letnia kobiety ze szpitala w Łańcucie – wszyscy mieli choroby współistniejące oraz 57-letni mężczyzna ze szpitala w Kędzierzynie-Koźlu”.

Niestety dzisiaj po południu nadeszła jeszcze gorsza informacja: „informujemy o śmierci 23 kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Jest to: 12 osób z woj. mazowieckiego, 4 osoby z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 osoby z woj. śląskiego i po jednej osobie z woj. wielkopolskiego, woj. podlaskiego, woj. pomorskiego i woj. świętokrzyskiego. Większość to osoby starsze z chorobami współistniejącymi” – podało Ministerstwo Zdrowia. Oczywiście nie brakuje komentarzy, że dane te i tak są zaniżone. Według oficjalnych raportów zakażonych w Polsce jest na tę chwilę 5205 osób, w tym już 159 ofiar śmiertelnych.

ZOBACZ TAKŻE: Lewak Bernie Sanders wycofuje się z prawyborów Partii Demokratycznej

Na świecie zakażonych jest już około półtora miliona osób. Wyleczonych jest już ponad 300 tysięcy. Zmarło niestety ponad 86 tysięcy. Najwięcej przypadków koronawirusa zanotowano w Stanach Zjednoczonych. Chorych jest tam ponad 425 tysięcy osób. Zmarło ponad 14 tysięcy. W liczbie zakażonych jest Hiszpania, gdzie potwierdzono prawie 150 tysięcy przypadków. Tam też zmarło ponad 14 tysięcy osób. Najwięcej ofiar cały czas jest we Włoszech, gdzie ten straszny licznik wskazuje na prawie 18 tysięcy zgonów. Ponad 10 tysięcy ofiar jest też we Francji. Wielu specjalistów uważa, że najgorsza sytuacja będzie teraz w Afryce.

REKLAMA

Komentarze