REKLAMA

Kornel Morawiecki o słowach Dudy nt. UE: „To niedojrzałe i smutne”

Kornel Morawiecki o słowach Dudy nt. UE: „To niedojrzałe i smutne”

Morawiecki krytycznie odniósł się do wypowiedzi prezydenta na temat UE. Ojciec premiera uważa, że Andrzej Duda popełnił karygodny błąd.

Przypomnijmy, że PAD podczas spotkania z mieszkańcami Leżajska odniósł się do Unii Europejskiej i roli jaką w niej odgrywamy – Kiedy nasze sprawy zostaną rozwiązane, będziemy się zajmowali sprawami europejskimi. A na razie niech nas zostawią w spokoju i pozwolą nam naprawić Polskę.

Andrzej Duda dodał także, że Unia Europejska jest „wyimaginowaną wspólnotą, z której dla Polaków niewiele wynika”. Słowa wywołały wściekłość polityków opozycji, którzy twierdzą, że wejście Polski do UE jest „epokowym wydarzeniem”.

Do słów prezydenta odniósł się także lider WiSu – To był wielki błąd, co prezydent powiedział o Unii. Andrzej Duda popełnił fałsz rzeczywistości, mówi tak, jakby nie widział czym jest europejska wspólnota.

Morawiecki zaznaczył, że PAD „nie może lekceważyć tej wielkiej wspólnoty”. Polityk dołączając do opozycji krytykującej słowa prezydenta stwierdził także, że wypowiedź Dudy jest „niedojrzała i smutna”.

dorzeczy

 

REKLAMA

Komentarze