REKLAMA

Korea Południowa: Znaleziono zwłoki burmistrza Seulu

Korea Południowa: Znaleziono zwłoki burmistrza Seulu

Znaleziono ciało burmistrza Seulu Parka Won Soon – poinformowała w nocy z czwartku na piątek (9 lipca) czasu miejscowego południowokoreańska agencja prasowa Yonhap, powołując się na lokalną policję. Zaginięcie Parka zgłosiła kilka godzin wcześniej jego zaniepokojona córka.

REKLAMA

Zwłoki mężczyzny znaleziono w północnej części Seulu – przekazał Yonhap, nie podając dodatkowych szczegółów. Wcześniej agencja informowała o trwających poszukiwaniach. Reuters przekazał, że jego ciało znajdowało się w pobliżu miejsca, gdzie telefon Parka po raz ostatni połączył się z wieżą przekaźnikową. 

Zaginięcie burmistrza zgłosiła w czwartek po południu jego córka. Przekazała ona policji, że przed wyjściem z domu Park zostawił wiadomość, która brzmiała jak jego ostatnia wola, a następnie wyłączył telefon. Wcześniej burmistrz odwołał zaplanowane spotkania.  

Policja nie zdradza szczegółów

Pojawiły się spekulacje, że zaginięcie Parka mogło być związane z rzekomą sprawą dotyczącą molestowania seksualnego, o jakie miała go niedawno oskarżyć jedna z byłych pracownic jego biura – informował Yonhap. 

Policja nie potwierdzała doniesień o tej sprawie ani informacji o wiadomości pozostawionej rzekomo przez Parka.

Park Won Sun był burmistrzem 10-milionowego Seulu od 2011 roku, a jednocześnie jednym z najbardziej wpływowych polityków w Korei Południowej. Tamtejsi liberałowie upatrywali w nim możliwego kandydata w wyborach prezydenckich w 2022 roku.  

Źródło: interia.pl

REKLAMA

Komentarze