REKLAMA

Kopenhaga w płomieniach po rzucaniu Koranem o ziemię

Kopenhaga w płomieniach po rzucaniu Koranem o ziemię

Gwałtowne zamieszki wybuchły w duńskiej stolicy w niedzielę, kiedy prawicowy polityk i krytyk islamu Rasmus Paludan, lider partii Stram Kurs (Strict Course), przeprowadził demonstrację w okręgu Nørrebro.

REKLAMA

Demonstracja polegała na rzucaniu Koranem o ziemię.

Od razu po zainicjowaniu akcji z tłumu wyłonili się potencjalni zamachowcy chcący zaatakować Paludana.

„Spodziewaliśmy się kontr-protestów, ale nie tego, że doprowadziłoby to do tego rodzaju niepokojów, które widzieliśmy dzisiaj” – powiedział kopenhaski szef policji.

Ludzie rzucali między innymi kostkę brukową, rowery i plastikowe krzesła na policję, a nagrania z Nørrebro pokazują, jak płoną samochody i inne dobra.

Policja użyła gazu łzawiącego i wyciągnęła broń, jednak bez ostrzału. W poniedziałek rano policja ogłosiła, że ​​podczas zamieszek niedzielnych aresztowano 15 osób, które rozprzestrzeniły się także na inne dzielnice Kopenhagi.

„Graliśmy z Koranem przez około dwie minuty, zanim zaatakowali mnie dwie osoby wyglądające jak Somalijczycy. Jeden z nich wziął Koran” – powiedział Paludan Ekstrabladet.

voiceofeurope.com

11 maja w Warszawie odbędzie się ogólnopolska manifestacja #STOP447 przeciw roszczeniom diaspory żydowskiej wobec Polski. Weź udział w wydarzeniu KLIK (tu dajemy odnośnik do wydarzenia na fb https://www.facebook.com/events/418181082076318/)

REKLAMA

Komentarze