REKLAMA

Kontrowersyjna wypowiedź Jana Grabowskiego: antysemickie nastroje w Polsce przypominają „mroczne lata”

Kontrowersyjna wypowiedź Jana Grabowskiego: antysemickie nastroje w Polsce przypominają „mroczne lata”

Jan Grabowski, polski historyk i wykładowca na uniwersytecie w Ottawie, zabrał głos w sprawie nowelizacji ustawy o IPN oraz w sprawie dialogu polsko- żydowskiego.

REKLAMA

Przypomnijmy, iż Grabowski jako historyk reprezentuje stanowisko zbliżone do poglądów Tomasza Grossa. Ukazuje Polaków jako współwinnych zbrodni Holocaustu oraz jako powojennych kontynuatorów ludobójstwa dokonanego przez Niemców.

Czytaj także: Beata Szydło o noweli IPN: “Nam, Polakom, wydawało się, że wszyscy znają historię Europy i świata”

W dniu dzisiejszym historyk stanął na stanowisku, iż antysemickie nastroje w Polsce przypominają „mroczne lata” , a polska narracja jest fałszywa i wypaczona.

Biorąc pod uwagę obecny poziom wyrażanego antysemityzmu, nie sądzę, by powinny się odbywać jakiekolwiek oficjalne spotkania w tej sprawie- komentował w czasie konferencji prasowej w Centrum Organizacji Ocalałych z Holocaustu.

Grabowski nie oszczędził również słów krytyki w kierunku obecnej sytuacji politycznej w Polsce. Stwierdził, iż pomimo członkostwa w Unii Europejskiej Polska ma „nacjonalistyczny i niedemokratyczny” rząd, którego ustawy można porównać do tych z Turcji czy nawet w Iranie.

niezalezna.pl

Zobacz także:

 

REKLAMA

Komentarze