REKLAMA

Kontrowersyjna biegaczka przyjedzie do Polski. Caster Semenya wystartuje w Chorzowie

Kontrowersyjna biegaczka przyjedzie do Polski. Caster Semenya wystartuje w Chorzowie

Organizatorzy sierpniowego Memoriału Kamili Skolimowskiej w Chorzowie zapowiedzieli, że w zawodach weźmie udział Caster Semenya – kontrowersyjna biegaczka z RPA. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom wstęp na Memoriał ma być bezpłatny.

Caster Semenya to reprezentantka RPA, mistrzyni olimpijska na 800 m. Wzbudza jednak kontrowersje ze względu na swoją płeć. Ma bowiem zawyżony poziom testosteronu, co sprawia, że osiąga wyjątkowe jak na kobietę wyniki. Od ponad roku żyje także w związku ,,małżeńskim” z inną kobietą.

Brak obrazka

Lichocka atakuje Kaję Godek i antyaborcyjny projekt

 

W tym sezonie Afrykanka jest liderką list światowych na 800 m. Pokonała ten dystans w czasie 1.54,24. To trzeci rezultat w historii. W zawodach na Stadionie Śląskim ma wystartować w rywalizacji na 400 m. To będzie jej pierwszy występ w Polsce.

Chciałabym, żeby to był szybki bieg, którym mogłabym godnie uhonorować legendarną Irenę Szewińską i wielkie polskie tradycje tej konkurencji. Mam nadzieję, że uda się zaatakować barierę 50 sekund. Mój rekord życiowy to 50.40, ale ustanowiłam go już dwa lata temu. Teraz czas na poprawę tego wyniku – powiedziała lekkoatletka.

Memoriał upamiętniający młociarkę Kamilę Skolimowską odbędzie się 22 sierpnia. Oprócz Semenyi wystąpią w nim inni znani na światowych arenach zawodnicy, m.in. Piotr Małachowski, Paweł Fajdek, Wojciech Nowicki, czy Tom Walsh. Ze startu, ze względu na konflikt w kadrze, zrezygnowała rekordzistka olimpijska w rzucie młotem Anita Włodarczyk. Z tego powodu organizatorzy postanowili, że wstęp na zawody będzie bezpłatny.

 

REKLAMA

Komentarze