REKLAMA

Koniec konfliktu w Hongkongu – Ekstradycja do Chin powstrzymana

Koniec konfliktu w Hongkongu – Ekstradycja do Chin powstrzymana

Przez ostatnie trzy miesiące w Hongkongu trwały protesty społeczności związku z projektem o ekstradycji do Chin oraz innych krajów z którymi to miasto posiadający pewną autonomię, nie ma podpisanej takowej umowy. Chciano w ten sposób zapobiec ukrywaniu się przestępców w Hongkongu. Carrie Lam ogłosiła koniec konfliktu, znosząc projekt ustawy.

REKLAMA

Nastąpił koniec konfliktu pomiędzy obywatelami, a rządem Hongkongu, który trwał od blisko trzech miesięcy. Wywołany on został kontrowersyjnym projektem ustawy o ekstradycji więźniów do innych krajów, w tym m.in. do Chin.

Czytaj więcej: Wegańskie schronisko trzyma oddzielnie kury i koguty: „Żeby ich nie gwałciły”

Szefowa administracji Hongkongu Carrie Lam, zapowiedziała zaprzestanie prac na tym projektem –„Rząd formalnie wycofa ustawę, by w pełni rozwiać obawy społeczeństwa”. Jest to jeden z czterech postulatów obiecanych przez tamtejszy rząd.

Hongkońskie społeczeństwo obawiało się, iż komunistyczny reżim z Pekinu, będzie chciał w ten sposób ścigać swoich krytyków. Mocnym powodem do protestów był także wysoki wskaźnik skazywanych, bo aż 99,9% rozpraw kończyło się więzieniem dla zatrzymanych.

RMF24

REKLAMA

Komentarze