REKLAMA

Konfederacja ujawnia pierwsze nazwiska kandydatów do PE – Znamy jedynkę na Lubelszczyźnie!

Konfederacja ujawnia pierwsze nazwiska kandydatów do PE – Znamy jedynkę na Lubelszczyźnie!

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Lublinie, posłowie Robert Winnicki (Ruch Narodowy) oraz Jakub Kulesza (KORWiN) przedstawili listę z osobami znajdujących na niej. Kandydować będą oni do Parlamentu Europejskiego. Konfederacja odkryła nazwisko lidera w postaci Witolda Tumanowicza.

Konfederacja przedstawiła listę osób kandydującą z okręgu lubelskiego. Potwierdzono także pierwsze trzy miejsca na niej. Z jedynką wystartuje Witold Tumanowicz związany ściśle z Lublinem oraz wieloletni działacz narodowy i członek Ruchu Narodowego.

REKLAMA

„Jest alternatywa wśród młodej prawicy na rozbicie duopolu POPiSu. W Parlamencie Europejskim potrzeba polskiego głosu uniosceptycznego” – powiedział podczas krótkiej prezentacji Witold Tumanowicz.

Z drugiego miejsca natomiast startować będzie działacz partii KORWiN Bartłomiej Pejo, który powiedział – „Jesteśmy sojuszem antyunijnym. Łączy nas uniosceptycyzm. Zależy nam na bogatej, wolnej i dumnej Polsce”.

Ostatnim potwierdzonym nazwiskiem na liście jest prof. Włodzimierz Osadczy, który wystartuje z numeru trzeciego. Jest on działaczem kresowym, urodzony na Wołyniu.

„Bardzo się cieszę, że powstaje siła polityczna, która nie zgadza się z istniejącym od kilku lat stanem rzeczy, gdzie zamilcza się istotne dla społeczeństwa sprawy” – powiedział profesor Osadczy.

Na kolejnych miejscach mocne nazwiska

Z dalszych miejsc wystartują takie persony jak Natalia Wiślińska (KORWiN), Magdalena Chojnacka-Pisarska (Ruch Narodowy), Krzysztof Kasprzak (działacz pro-life) oraz Paweł Janulewicz (Federacja dla Rzeczpospolitej).

Nie powiedziano jednak z których dokładnie miejsc wystartują przedstawieni kandydaci.

Jakub Kulesza spytany przez dziennikarza czy zamierza kandydować odpowiedział –

„Jako wiceszef sztabu na pewno będę wpierał kampanię ogólnopolską. Co do mojego startu, to powiadomię o tym wkrótce”.

Materiał z konferencji prasowej:

Prezentacja kandydatów Konfederacji w Lublinie

Opublikowany przez Robert Winnicki Poniedziałek, 25 marca 2019
REKLAMA

Komentarze