REKLAMA

Komisja ds. Amber Gold – Kownacki za Piętę

Komisja ds. Amber Gold – Kownacki za Piętę

Bartosz Kownacki ma zastąpić Stanisława Piętę w komisji ds. Amber Gold. Taką informację przekazała mediom rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

Wczoraj przedstawiciele PiS poinformowali, że poseł Pięta został zawieszony w prawach członka partii. Taką decyzję podjął Jarosław Kaczyński. Pięta ma być także ukarany zawieszeniem w prawach członka klubu parlamentarnego PiS i wycofany z prac w komisji śledczej ds. Amber Gold i speckomisji ds. służb specjalnych.

Min. Szwed: Będą ułatwienia pracownicze dla imigrantów

 

Sprawa ma związek z medialnymi doniesieniami na temat polityka. Według ,,Faktu” miał on romans z młodą kobietą, której obiecywał posadę w PKN Orlen. Kochanka Pięty na potwierdzenie zeznań miała pokazać rozmowy z komunikatora internetowego.

Poseł, odnosząc się do tych informacji, stwierdził, że to atak na niego. Zaznaczył też, że ,,nie załatwiał” kobiecie pracy w PKN Orlen, a jego relacje z nią nie wychodziły poza ,,kwestie służbowo-organizacyjno-polityczne”.

W komisji ds. Amber Gold Pięta zasiada od 2016 r., czyli od początku jej funkcjonowania. Natomiast w speckomisji pełni funkcje od 13 kwietnia br.

Zobacz też.

 

 

REKLAMA

Komentarze