REKLAMA

Komentarz Mediów Narodowych: PiS popiera propagandę demoliberalnej krucjaty [WIDEO]

Komentarz Mediów Narodowych: PiS popiera propagandę demoliberalnej krucjaty [WIDEO]

PiS popiera propagandę demoliberalnej krucjaty. Media Narodowe opublikowały kolejny komentarz dotyczący bieżących tematów politycznych. Głos w dyskusji zabrali Robert Winnicki, Damian Kita i Robert Bąkiewicz.

REKLAMA

Rzecznik Stowarzyszenia Marszu Niepodległości, Damian Kita, poruszył temat trwającej właśnie kampanii społecznej Zaprojektuj z nami POLSKI PASZPORT 2018. Wśród propozycji, na które można zagłosować, znalazły się monumenty czy osoby ważne dla polskiej historii. Robert Winnicki skomentował: Można zagłosować na przedstawicieli związanych z obozem narodowych, do czego zachęcamy. 

Robert Bąkiewicz odniósł się natomiast do zamieszania, które powstało, gdy Ukraina i Litwa wyraziły swoje oburzenie ws. umieszczenia na paszporcie wzorów Ostrej Bramy w Wilnie oraz Cmentarza Orląt Lwowskich we Lwowie. To jest sytuacja dosyć bulwersująca, jeśli wiceambasador w Wilnie jest wzywany do szefa litewskiego MSZ, tylko dlatego, że chcemy sobie ustalić wizerunek na paszporcie związany z polską historią. Bez Wilna i Lwowa nie można opowiedzieć polskiej historii.

Narodowcy zwrócili uwagę także na ważny aspekt – aktualnie politycy boją dotykać się tematów Kresów. Robert Bąkiewicz trafnie zauważył: Te ziemie od nas zostały oderwane, to nie ulega żadnym rozterkom. My Polacy, tak strasznie boimy się o tym mówić i przypominać, że te ziemie były nasze. Miliony Polaków przyznaje się, że ich korzenie są właśnie na Kresach. Poseł, Robert Winnicki, zaapelował: Prowadźmy politykę zdrowego egoizmu narodowego i miejmy na względzie swoje interesy. 

Komentarz Mediów Narodowych objął również temat Fundacji Otwarty Dialog. Narodowcy zwrócili uwagę, że rozwój tej fundacji jest dowodem na uległość wobec polityki Ukrainy. Robert Winnicki uważa, że związki fundacji z Prawem i Sprawiedliwością pokazują na to, iż PiS popiera propagandę demoliberalnej krucjaty.

REKLAMA

Komentarze