REKLAMA

Kolejna kolizja wojsk „sojuszniczych”. Amerykański sprzęt uderzył w wiadukt

Kolejna kolizja wojsk „sojuszniczych”. Amerykański sprzęt uderzył w wiadukt

Kolejna kolizja z udziałem amerykańskiego sprzętu – tym razem w Olecku, w województwie Warmińsko-Mazurskim. Amerykanie zniszczyli skrzynię ładunkową jednego z przewożonych wozów.

Kolizja miała miejsce w pobliżu miejscowości Imionki, koło Olecka. Portal olecko.wmn.pl podaje, że ładunek pociągu ze sprzętem armii USA uderzył o krawędź wiaduktu górną częścią ładunku.

REKLAMA

Uszkodzona została skrzynia ładunkowo jednego z amerykańskich wozów wraz z ładunkiem – samochód w wyniku kolizji został przesunięty na tył platformy kolejowej.

Amerykański sprzęt był przewożony z Suwałk do Ełku.Jak podkreśla portal sprzęt został prowizorycznie zabezpieczony, a reszta po dwugodzinnym postoju ruszyła ponownie w drogę.

Czytaj także: Żydzi przyznają – Fort Trump w Polsce za uznanie żydowskich roszczeń

To nie pierwszy taki wypadek z udziałem Amerykanów. Prokuratura Rejonowa w Golubiu-Dobrzyniu wszczęła postępowanie ws. wypadku transportu kolejowego z amerykańskim sprzętem wojskowym, który w 2017 roku zahaczył o wiatę dworca w Kowalewie Pomorskim.

Przypominamy, że pododdziały amerykańskie zaczęły stacjonować w Polsce w 2012 r. w ramach tzw. Aviation Detachment. Do tej pory mamy w Polsce 1100 żołnierzy z wielonarodowej batalionowej grupy bojowej NATO, której trzon stanowią jednak wojska USA. Oddział stacjonuje w Bemowie Piskim i współpracuje z 15 Giżycką Brygadą Zmechanizowaną.

Polscy politycy starają się również na powiększenie bazy wojsk USA w Polsce. Błaszczak już w marcu zeszłego roku informował o tym, że wszystko wskazuje na to, że powstanie Fort Trump. Minister miał rozmawiać o tym z amerykańskim sekretarzem obrony.

rynekkolejowy
REKLAMA

Komentarze