REKLAMA

Kolejny polityk odnosi się słów Macrona i „śmierci mózgowej”: NATO jest silne

Kolejny polityk odnosi się słów Macrona i „śmierci mózgowej”: NATO jest silne

Macron w ostatnim czasie zasłynął swoją wypowiedzią nt. NATO. Według prezydenta – brak przywództwa ze strony USA powoduje „śmierć mózgu” sojuszu.

REKLAMA

Do słów prezydenta Francji odniósł się sekretarz generalny NATO. Jak zapewnia Jens Stoltenberg sojusz jest „jest silny, sprawny i aktywny, takie jest również moje przesłanie do prezydenta Macrona”. Według sekretarza sojusz zmienia się wraz z wyzwaniami zmieniającego się świata.

„NATO jest sojuszem, w którym każdego dnia dyskutujemy o kwestiach politycznych. Zwykle się zgadzamy w tych kwestiach, ale czasami zgody nie ma, jak to ma miejsce w przypadku sytuacji w północno-wschodniej Syrii (gdzie wojskową interwencję podjęła należąca do NATO Turcja – PAP). Ale dobrą rzeczą jest to, że mimo tych różnic doprowadziliśmy w ostatnich latach do największego wzmocnienia wspólnych zdolności obronnych od końca zimnej wojny” – mówił Stoltenberg.

CZYTAJ TAKŻE: Erdogan naśmiewa się z Macrona: „Sprawdź, czy nie jesteś w stanie śmierci mózgowej”

Do słów prezydenta Francji na temat śmierci mózgu NATO odniósł się także Erdogan. W Stambule wprost stwierdził, że to Macron ma „chore i powierzchowne” podejście do Sojuszu. Dodał także, że to prezydent „powinien sprawdzić, czy sam nie jest w stanie śmierci mózgowej”.

REKLAMA

Komentarze