REKLAMA

Kolejny ogromny wyciek danych z Facebooka. Zagrożonych 267 mln kont

Kolejny ogromny wyciek danych z Facebooka. Zagrożonych 267 mln kont

To już kolejny ogromny wyciek danych z Facebooka. Zagrożonych 267 milionów kont. Wyciekły numery telefonów, imiona i nazwiska oraz adresy mailowe.

REKLAMA

„Jeśli zaczniecie dostawać więcej telefonów od telemarketerów możecie obwiniać Facebooka” – komentuje Bob Diachenko, badacz cyberbezpieczeństwa, związany z firmą Comparitech. Jak zaznacza dane wystarczą do tego, aby hakerzy mieli pełny dostęp do listy znajomych, zainteresowań oraz innych informacji z portalu społecznościowego.

Facebook powiedział, że przyglądają się całej sprawie, a dostęp do bazy został zablokowany. Tymczasem portal wprowadza zmiany – postanowiono zmienić slogan. Zmiana pozostała praktycznie niezauważona przez użytkowników. Okazuje się, że serwis postanowił zmienić hasło podczas rejestracji – dotychczas brzmiał on „To jest (i zawsze będzie) darmowe!”. Teraz można zobaczyć napis: „To szybkie i proste”.

Specjaliści tłumaczą, że wynika to m.in. z afer dotyczących handlowania danych użytkowników. „Walutą Facebooka były i nadal są dane osobowe użytkowników. Nigdy nie była ona jednak darmowa, ponieważ dane są wiele warte” – podkreśla prawnik José Antonio Castillo w rozmowie z hiszpańską redakcją Business Insidera.

REKLAMA

Komentarze