REKLAMA

Kolejny ,,incydent o charakterze terrorystycznym”. Eksplozja w londyńskim metrze

Kolejny ,,incydent o charakterze terrorystycznym”. Eksplozja w londyńskim metrze

Kilkanaście osób zostało rannych w wybuchu, do którego doszło w piątek na stacji londyńskiego metra Parsons Green. Policja określiła to wydarzenie mianem ,,incydentu o charakterze terrorystycznym”. Śledztwo prowadzą antyterroryści.

REKLAMA

Eksplozja miała miejsce ok. godziny 8.20 czasu lokalnego (w Polsce 9.20). Według pogotowia poszkodowanych jest osiemnaście osób. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Ranni zostali skierowani do pobliskiego szpitala przy dworcu Paddington.

O 13 czasu miejscowego odbędzie się posiedzenie sztabu kryzysowago COBRA z udziałem premier Theresy May i burmistrza Londynu Sadiqua Khana. – Myślami jestem z poszkodowanymi na Parsons Green oraz ze służbami ratunkowymi, które z odwagą reagują na ten domniemany incydent terrorystyczny – napisała szefowa rządu na Twitterze.

Według nieoficjalnych doniesień, wybuch miał miejsce w pojemniku przypominającym plastikowe wiadro, znajdującym się w jednym z wagonów metra. Na portalach społecznościowych opublikowano zdjęcia świadków eksplozji. Widać na nich kable wystające z torby, w której schowany był pojemnik. Ładunek prawdopodobnie nie został zdetonowany w całości.

Po zdarzeniu zawieszono ruch metra pomiędzy stacjami Earl’s Court i Wimbledon.

 

pap.pl

 

REKLAMA

Komentarze