REKLAMA

Koalicja antyunijna do PE: „Nie pozwólmy wciągnąć Polski do wojny z Iranem!”

Koalicja antyunijna do PE: „Nie pozwólmy wciągnąć Polski do wojny z Iranem!”

Liderzy koalicji antyunijnej do PE sprzeciwili się podczas poniedziałkowej konferencji w Sejmie „wciąganiu Polski w wojnę bliskowschodnią”.

REKLAMA

Korwin-Mikke, Braun i Winnicki opowiedzieli się przeciwko wpychaniu naszego kraju w nowy konflikt. Nasza koalicja opowiada się za pokojem, jesteśmy przeciwni wciąganiu, wpychaniu Polski w wojnę bliskowschodnią (…) celem nagonki jest Iran – mówił szef stowarzyszenia „Pobudka”, Grzegorz Braun.

Przypominamy, że Departament Stanu USA i polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowały, iż w dniach 13-14 lutego w Warszawie odbędzie się konferencja ministerialna w sprawie budowania pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie. Iran uznał organizację konferencji za akt wrogości.

Poseł Robert Winnicki, prezes Ruchu Narodowego podkreślał, że Polska powinna się skupić na swoich interesach na Bliskim Wschodzie – Są to przede wszystkim interesy gospodarcze, powinniśmy również występować w interesie pokoju i w interesie chrześcijańskich mniejszości, które tam żyją.

Jesteśmy okłamywani, że Polska ma jakieś zobowiązania wynikające z Paktu Północnoatlantyckiego – zwracał uwagę Korwin-Mikke. Według koalicji antyunijnej Polska nie jest zobowiązana do bronienia USA.

Nie chcemy się do niej przyłączać i nie chcemy, żeby naród polski stał się – bez własnej wiedzy i zgody – stroną wojującą. Jeśli idziemy na wojnę, to należy się narodowi w tej sprawie przynajmniej krótka debata parlamentarna – podkreślił Braun.

REKLAMA

Komentarze