REKLAMA

Klepacka honorowym członkiem AK? Zarząd: „To jest bezprawne”

Klepacka honorowym członkiem AK? Zarząd: „To jest bezprawne”

Zofia Klepacka została dzisiaj honorowym członkiem Armii Krajowej. Wątpliwości co do decyzji warszawskich władz ma jednak zarząd całej organizacji: „To jest bezprawne, nie ma żadnej mocy”.

„To jest bezprawne, nie ma żadnej mocy, ponieważ to może zrobić tylko zjazd delegatów. Ktoś tu chciał się chyba przypodobać tej pani” – komentuje dla portalu Onet Leszek Żukowski.

REKLAMA

Zobacz także: K.L. Łuksza: LGBT wara od Klepackiej! [WIDEO]

„To nie ma też żadnej mocy prawnej, ponieważ tytuł honorowego członkostwa naszego związku może nadać tylko zjazd delegatów, a najbliższy odbędzie się za dwa lata. To jakaś samowolna decyzja Okręgu Warszawa-Wschód” – dodaje prezes zarządu Światowego Związku Żołnierzy AK.

„Nie wiem, dlaczego tak postąpili członkowie tego Okręgu. Osoba, która zgłosiła tą panią Klepacką do tego tytułu najwidoczniej chciała się jej przypodobać. Ja nie znam tej pani. Co ona zrobiła dla naszego związku, by nadawać jej taki tytuł? Nie znam żadnych jej zasług dla naszej społeczności. I nie jest też przecież kombatantem” – informuje Leszek Żukowski.

Postawa Klepackiej jest szeroko komentowana przez polskich celebrytów, którzy atakują sportsmenkę za obronę praw rodziców i dzieci przed presją LGBT. Opowiadanie się za życiem i rodziną stało się obiektem ataków i gróźb. Zofię Klepacką zaatakowali Kinga Rusin czy Borys Szyc, którzy chcieliby wyrzucić z kadry naszą reprezentantkę.

onet.pl

REKLAMA

Komentarze