REKLAMA

Kierowca autobusu zawieszony za odmowę propagowania homoseksualizmu i LGBT

Kierowca autobusu zawieszony za odmowę propagowania homoseksualizmu i LGBT

Kierowca miejskiego autobusu w Norwich został ukarany za to, że nie chciał prowadzić pojazdu z tęczowymi symbolami środowiska LGBT. Skargę na mężczyznę złożyła zwolenniczka ruchu homoseksualistów.

REKLAMA

Mężczyzna nie chciał podczas swojej zmiany promować ideologii LGBT. Władze angielskiego Norwich uznały bowiem, że numery oznaczające trasę miejskiego transportu drogowego będą w tęczowych barwach (znaku rozpoznawczym środowiska lewicego).

Kierowca jednego z miejskich autobusów postanowił jednak odmówić prowadzenia pojazdu, który miał promować homoseksualizm. Zaznaczył przy tym, że nie zamierza propagować zboczeń i dewiacji. Zachowanie kierowcy zgłosiła do firmy Go East jedna z pasażerek.

Pasażerka nie tylko żądała ukarania kierowcy, ale całą sprawę opisała na portalu społecznościowym potępiając mężczyznę. Zachowanie kierowcy wywołało atak lewicy na firmę i jej pracownika.

Pod naciskiem środowiska LGBT firma Go East Anglia wydała w tej sprawie oświadczenie, w którym poinformowała o zawieszeniu swojego pracownika, potępiając przy tym jego zachowanie.

„Chcemy aby wszyscy nasi klienci niezależnie od swego pochodzenia czy orientacji seksualnej czuli się dobrze korzystając z naszych usług. Jako firma nie akceptujemy żadnego zachowania ze strony naszych kierowców, które tego nie wspierają. Kierowca, który brał udział w tym incydencie został zawieszony i obecnie prowadzimy w tej sprawie dochodzenie” – napisały władze firmy.

Internauci zadają jedno pytanie – Taki scenariusz powtórzy się już niedługo w Warszawie rządzonej przez Trzaskowskiego?

REKLAMA

Komentarze