REKLAMA

Kibice Legii wściekli! Marek Jakubiak chce wesprzeć Polonię Warszawa

Kibice Legii wściekli! Marek Jakubiak chce wesprzeć Polonię Warszawa

Sytuacja Polonii Warszawa jest tragiczna. Klub walczy o przetrwanie, ale w kryzysowych chwilach może liczyć na pomoc wielu osób. Jedną z nich jest poseł Marek Jakubiak. – Nie możemy dopuścić do upadku – mówi polityk.

REKLAMA

Od 2013 r. trwa odbudowa Polonii Warszawa. Sześć lat temu klub został karnie zdegradowany z Ekstraklasy. W kasie brakowało pieniędzy na wszystko. Czarne Koszule kolejny sezon rozpoczynały w IV lidze, a działacze wykonywali mozolną pracę, by przywrócić Polonii dawny blask. Zadanie jest bardzo trudne, ponieważ Polonia żyje w cieniu Legii Warszawa i znów ledwie wiąże koniec z końcem. –

„Chciałbym, żeby Polonię chociaż w połowie doinwestowano tak, jak Legię” – mówi poseł Marek Jakubiak, który zaangażował się w pomoc Polonii.

Od września zeszłego roku piłkarze Polonii nie otrzymywali pensji. Warszawski klub gra w III lidze, jednak zyski są marne. Zawodnikom brakło cierpliwości i postanowili ogłosić strajk. Wtedy prezes Czarnych Koszul, Peter Kulaba, obiecał, że sytuacja będzie lepsza, a zobowiązania zostaną uregulowane.

„Sytuacja jest tragiczna, klub jest na granicy upadku i nie możemy do tego dopuścić. Jeżeli Kraków było stać na to, by zacząć ratować Wisłę, to my jako warszawiacy nie możemy poddać się i dać położyć się najstarszemu warszawskiemu klubowi” – powiedział Jakubiak.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

REKLAMA

Komentarze