REKLAMA

KEP: Karta LGBT szkodliwa dla psychiki dzieci

KEP: Karta LGBT szkodliwa dla psychiki dzieci

KEP (Konferencja Episkopatu Polski) wydała oświadczenie ws. warszawskiej karty LGBT, promującą zachowania homoseksualne oraz edukację seksualną dzieci według kontrowersyjnych standardów WHO.

REKLAMA

Biskupi w oświadczeniu KEP wskazali na szacunek jakim Kościół powinien darzyć osoby homoseksualne, lecz podkreślili także swój sprzeciw wobec wprowadzonej w Warszawie karty LGBT. Ich zdaniem zagraża ona dzieciom.

Czytaj więcej: Biskupi wydali oświadczenie ws. karty LGBT

W tekście, biskupi zaznaczyli czemu homoseksualizm jest sprzeczny z nauczaniem Kościoła i Biblią – „Bóg stworzył człowieka na swój obraz i podobieństwo, jako mężczyznę i kobietę, różnych w swoim powołaniu, ale równych w swej godności”. 

Wskazano, że ideologia LGBT jest sprzeczną z cywilizacją europejską – „Nie tylko są całkowicie obce europejskiej cywilizacji, ale – gdyby miały stać się podstawą normy społecznej – byłyby zagrożeniem dla przyszłości naszego kontynentu”.

Zagrożenie dla wolności gospodarczej

W dokumencie zawarto ostrzeżenie, że karta ta może nieść problemy dla przedsiębiorców, którzy nie popierają homoseksualnych środowisk wiąże się z – „Zapowiedzią preferencyjnego traktowania przez lokalne społeczności pracodawców zrzeszonych w „tęczowych sieciach pracowniczych”

„Są to próby wykluczenia z grona kontrahentów wszystkich przedsiębiorców podejrzewanych o brak tolerancji” – czytamy dalej w oświadczeniu.

Edukacja seksualna zagrożeniem dla psychiki dziecka

KEP podkreśla w dokumencie, że wskazówki WHO co do edukacji seksualnej dzieci są bardzo niepokojące i niebezpiecznie od strony psychicznej dla małych dzieci.

Podkreślono rolę rodziców w tym elemencie życia – „Pierwszym środowiskiem odpowiedzialnego wychowania jest ognisko domowe ukształtowane przez ojca i matkę”.

„Przekaz dziecku wiedzy o seksualności, nierespektujący powyższych przesłanek, zakłóca jego rozwój emocjonalny i wywołuje niepokój moralny” 

Na koniec biskupi wyrazili jeszcze raz sprzeciw i pochwalili działania rodziców w tej materii. Zaapelowano także do wycofania budzących wątpliwości prawnych rozwiązań z karty LGBT.

gosc.pl

REKLAMA

Komentarze